Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
29. srpna 2016 18:39
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Po sebevraždě manželky zjistil, že nebyla tím, za koho se vydávala. Kdo byla záhadná Lori Erica Ruff?

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Záhadná žena po sobě zanechala řadu nikdy nevyjasněných otázek, na které už zřejmě nikdo nikdy neodpoví.

V roce 2003 se Blake Ruff, syn prominentní rodiny z Texasu, setkal na náboženském kroužku studie Bible se ženou, která se mu představila jako Lori Erica Kennedy. Ačkoliv si nebyl podle svých slov jistý, co přesně jej k neznámé ženě táhlo, dvojice se seznámila a začala se scházet i posléze. Lori však byla značně tajnůstkářská ohledně své minulosti a s Blakem se podělila pouze o tolik, že je jedináčkem, oba její rodiče již zemřeli a její otec byl před svou smrtí neúspěšným burzovním makléřem. Navzdory námitkám rodiny se Blake s Lori scházel i nadále, jejich vztah kvetl až nakonec v lednu (január) roku 2004 stanuli před oltářem. Jediným člověkem přítomným na svatbě byl kromě zamilovaného páru pouze oddávající kněz.

Po svatbě se Blake a Lori Roffovi přestěhovali do města Leonard ve státě Texas. Opakovaně se snažili založit si vlastní rodinu, jejich pokusy o početí se však dlouho nesetkaly s úspěchem a dvojice prodělala několik potratů. V roce 2008 však nakonec Lori porodila dceru díky takzvané in vitro fertilizaci, tedy laboratornímu oplodnění vajíčka mimo tělo ženy ve zkumavce.


Fotografie ženy z roku 2001

Po sebevraždě manželky zjistil, že nebyla tím, za koho se vydávala. Kdo byla záhadná Lori Erica Ruff?
Zdroj: en.wikipedia.org

Mezi Lori a rodinou jejího manžela nepřestávalo růst napětí, přičemž olej do ohně přilévala i skutečnost, že ke své dceři se údajně chovala „extrémně ochranářsky, což se projevovalo například tím způsobem, že často odmítala komukoliv dovolit, aby si její dítě mohl pochovat. Kromě toho stále visel velký otazník nad její minulostí, o které nikdy nechtěla mluvit a nezřídka kdy prokazovala známky společensky nevhodného chování, jako třeba opouštění větších sešlostí, aby si raději šla zdřímnout.

Hromadící se spory nakonec vyústily v nevyhnutelné. Lori zakázala příbuzným svého manžela, aby se s její dcerou nadále stýkali, vztah mezi ní a manželem se stále horšil a po několika neúspěšných pokusech o vyřešení problémů prostřednictvím manželské terapie se nakonec Blake odstěhoval zpátky do domu svých rodičů, odkud požádal o rozvod

V měsících následujících po rozvodu se Lori začala chovat nevyzpytatelně a podivně. Jeden z jejích sousedů poznamenal, že ona i její dcera působily dojmem, že výrazně ztratily na hmotnosti a Lori prý často nesouvisle a nesrozumitelně mluvila o svých problémech a potížích. A aby toho nebylo málo, rodinu Ruffových začala obtěžovat internetovou korespondencí, ukradla jim klíče nebo dělala scény na veřejnosti během předávání dcery bývalému manželovi, k čemuž byla povinná na základě soudem stanové střídavé péči o dítě. Obtěžování mělo dosáhnout dokonce až takové míry, že Ruffovi uvažovali o obrácení se na policii.

Blake a Lori Ruffovi

Po sebevraždě manželky zjistil, že nebyla tím, za koho se vydávala. Kdo byla záhadná Lori Erica Ruff?
Zdroj: catchthemifyoucan.wordpress.com

Na Vánoce 24. prosince (december) 2010 však přišlo něco, co nikdo nečekal. Lori Erica Ruff byla nalezena mrtvá v autě na příjezdové cestě k domu Ruffových se střelnou ráno v hlavě, kterou si sama způsobila. V autě se kromě těla nacházely také dva dopisy na rozloučenou. Jedním z nich byl jedenáctistránkový vzkaz adresovaný „mému báječnému manželovi“ a tím dalším byl dopis její dceři s přáním, aby jej otevřela na své osmnácté narozeniny. Ruffovi jej však otevřeli okamžitě, nedozvěděli se z něj však žádné informace o Lořině minulosti, která byla stále zastřena rouškou tajemství nebo o přesných důvodech k sebevraždě..

Byla to právě ona přetrvávající záhada ohledně zesnulé Lori, co přimělo Ruffovi po smutečním obřadu navštívit její dům ve městě Leonard, aby se pokusili získat alespoň nějaké informace. Když do domu vstoupili, spatřili, že uvnitř panoval jen těžko popsatelný nepořádek. V kuchyni se ležely hromady neumytého nádobí, podlahu a nábytek pokrývalo špinavé prádlo a na zemi se válely také haldy odpadků, včetně zmačkaných či roztrhaných dokumentů a kusů papíru popsaných nečitelnými škrábanicemi. Při prohlídce neuklizených místností nakonec v jedné ze skříní objevili malou uzamčenou skříňku. Tu se jim podařilo vypáčit šroubovákem a uvnitř nalezli hledanou dokumentaci o Ruffině minulosti, společně s papírem pokrytým zdánlivě nahodilými škrábanci.

Dokumenty odhalily, že Lori Erica Ruff ve skutečnosti ukradla identitu dvouleté Becky Sue Turner, která v roce 1971 zahynula i se dvěma svými sourozenci při domovním požáru. Žena v roce 1988 na požádání získala rodný list mrtvé dívky, s jehož použitím si ve státě Idaho obstarala nový identifikační průkaz. 5. července (júl) téhož roku si však nechala legálně změnit jméno na Lori Erica Kennedy, pod kterým vystupovala až do setkání se svým budoucím manželem. Po svatbě pak přijala jeho příjmení.

Po sebevraždě manželky zjistil, že nebyla tím, za koho se vydávala. Kdo byla záhadná Lori Erica Ruff?

Papír nalezený v uzamčené skříňce pak obsahoval naškrábané nápisy jako „North Hollywood police,“ „402 months“ nebo jméno advokáta „Ben Perkins.“ Tyto zmínky o policii, právním zástupci a časovém údaji, který mohl značit době odnětí svobody a indikovaly možnost, že se Lori mohla snažit vyhnout vězeňskému trestu, nicméně Perkins uvedl, že o ženě nikdy neslyšel a policejní databáze navíc neobsahovala její otisky prstů, fotografii ani žádné jiné záznamy.

Pravá identita ženy není dodnes známá, stejně jako datum jejího narození. Dle odhadů byla v době úmrtí ve věku přibližně 41-50 let. Kolem jejího příběhu se také stihlo objevit i několik teorií, které se záhadě snaží přijít na kloub, například v květnu (máj) letošního roku bylo upozorněno na nápadnou podobnost mezi příběhem Lori a kriminálním filmem Positive I.D. z roku 1987, jehož režisérem byl údajně jeden z profesorů univerzity, kterou žena později ve svém životě navštěvovala a podle některých se s filmem v době jeho vzniku mohla seznámit a z nějakého důvodu inspirovat před svým rozhodnutím změnit si identitu. Nic z toho však není možné potvrdit. Odpověď na otázku, kdo ve skutečnosti Lori Erica Ruff byla a co ji vedlo ke krádeži identity mrtvé dívky, tak i nadále zůstává nezodpovězena.

Domů
Sdílet
Diskuse