Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
27. června 2017 14:29
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Uber nakonec v Brně jezdit může. Vrchní soud zrušil zákaz činnosti, tentokrát už opravdu

ZAJÍMAVOSTI BRNO ČESKO
Uložit Uložené

Další zlom v kauze Uber vs. Brno, snad se mluvčí opět nespletl.

Uber to v Brně nemá jednoduché. V polovině dubna rozhodl o jeho osudu krajský soud, podle kterého je poskytování této služby v rozporu s právními předpisy České republiky. Reagoval tak na podněty společnosti Lido Taxi, podle které vozy Uberu nebyly označeny jako vozy standardní taxi služby. 

Uber nakonec v Brně jezdit může. Vrchní soud zrušil zákaz činnosti, tentokrát už opravdu
Zdroj: freestocks.org

Minulý týden však případ nabral nečekané obrátky, kdy mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Vladimír Lichnovský potvrdil médiím, že soud zrušil předběžné opatření. O pár hodin tuto zprávu však popřel, s tím, že si zaměnil dvě podobné kauzy.

Nyní, o týden později, však vypadá, že Uber skutečně bude moct v Brně zase jezdit. „Vrchní soud předběžné opatření zrušil a vrátil soudu prvního stupně k novému projednání a rozhodnutí. Naše rozhodnutí nabude právní moci v okamžiku doručení rozhodnutí v písemné podobě všem účastníkům řízení. Vůči žalovanému nabude účinnosti dnem doručení,“ řekl pro ČTK mluvčí Lichnovský.

Můžeme tedy jen doufat, že zase nevznikla nějaká mýlka a brzy se budeš moct Uberem doopravdy opět projet i na území našeho druhého největšího města.

Domů
Sdílet
Diskuse