Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Zemřel nejstarší muž světa. Bylo mu 113 let a přežil i holocaust, ve kterém zahynula celá jeho rodina

Život mu připravil nejednu nástrahu, on se s nimi však vždy dokázal vyrovnat. Nejstarší muž světa Jisrael Kristal zemřel ve 113 letech.

12. srpen 2017, 12:04
12. srpen 2017, 12:04

Život mu připravil nejednu nástrahu, on se s nimi však vždy dokázal vyrovnat. Nejstarší muž světa Jisrael Kristal zemřel ve 113 letech.

V severoizraelském městě Haifa během pátečního dne ve 113 letech zemřel Jisrael Kristal, nejstarší muž planety. Ten se do Guinessovy knihy rekordů zapsal v březnu minulého roku po smrti dřívějšího držitele tohoto vzácného titulu. Podle serveru Independent po sobě zanechal dvě děti, devět vnoučat a dvaatřicet pravnoučat. Příští měsíc by muž oslavil již 114. narozeniny.

 


 

Jisrael Kristal se narodil 15. září roku 1903 v malé polské vesničce Žarnów. odtud se později přemístil do Lodže, kde založil vlastní továrnu na sladkosti. Za druhé světové války byl ale vzhledem ke svým židovským kořenům a víře společně se svojí manželkou a dětmi deportován do koncentračního tábora v Osvětimi, kde podle odhadů zahynulo nejméně 1,1 milionu lidí. Mezi obětmi byla právě i jeho žena a dvě děti. Jemu samotnému se však podařilo přežít. Po osvobození Rudou armádou vážil pouhých 37 kilogramů.

 

V roce 1950 pak se svojí druhou ženou a synem emigroval do Izraele, kde pokračoval ve výrobě cukrovinek až do svého důchodu. „Neznám tajemství dlouhého života,“ říkal Kristal. „Věřím, že vše je řízeno odněkud ze shora, ale důvod, proč tomu tak je, se nikdy nedozvíme.“ Podle jeho dcery si Kristal navzdory hrůzám, kterými si v životě prošel, dokázal zachovat optimismus a ve všem se snažil hledat něco dobrého.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější