Úterý 20. 3. 2018 svátek má Světlana, Světla

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pexels.com

Twitter připravuje nová bezpečnostní pravidla. Už brzy neprojdou žádné pomstychtivé fotky nahých expartnerů

Sociální síť se konečně vydává do boje proti neautorizovanému intimnímu obsahu nebo prosazování nesnášenlivosti.

23. říjen 2017, 15:13
23. říjen 2017, 15:13

Sociální síť se konečně vydává do boje proti neautorizovanému intimnímu obsahu nebo prosazování nesnášenlivosti.

Miliony uživatelů po celém světě užívají sociální sítě ke komunikaci, rozšiřování si vlastních obzorů nebo sdílení svých životů s ostatními. V tom lepším případě. V tom horším je využívají jako nástroj pro šíření dezinformačních bublin nebo nevhodného obsahu. Twitter se proto nyní rozhodl s neřestmi svých vlastních uživatelů trochu bojovat. Chystá spustit nový bezpečnostní systém, díky kterému omezí nepovolené nahotinky nebo cílené prosazování nesnášenlivosti

 

Twitter připravuje nová bezpečnostní pravidla. Už brzy neprojdou žádné pomstychtivé fotky nahých expartnerů

 

Konkrétní plány zveřejnil Twitter na svém blogu v rámci kalendáře chystaných změn. Z něho je patrné, na co všechno si nyní uživatelé budou muset dávat pozor. Velikým tématem je například sdílení intimních a nahých fotografií druhých osob bez jejich vědomí nebo povolení. Často se jedná třeba o problematiku pomstychtivých expartnerů nebo drzých vyděračů. Neprojdou ani žádné snímky „zpod sukně“ nebo záběry ze skrytých kamer. 

 

Firma se zaměří také na vědomé šíření nenávisti a nesnášenlivosti. Příspěvky, ve kterých uživatelé vyhrožují nebo zastrašují druhé, budou bez milosti blokovány. Povoleny nebudou ani avatary uživatelů, které obsahují obrázky nebo symboliku s problematickým obsahem. Zároveň bude zjednodušeno nahlašování takových nevhodných komentářů obětmi nebo jinými uživateli.

 

Dle kalendáře budou první změn probíhat již od tohoto týdne a až do prosince budou postupně přidávány další. „Toto je poprvé, kdy sdílíme tento level viditelnosti naší práce a doufáme, že to napomůže v budoucnosti vybudovat vzájemnou důvěru,“ komentují kalendář změn samotní zástupci Twitter Safety.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější