Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. listopadu 2017 16:54
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Legendární Tonda Blaník natáčí film. Za první den vybral půl milionu a slibuje máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci pro všechny

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Hrdina oblíbeného satirického pořadu Kancelář Blaník uvede na začátku příštího roku vlastní celovečerní film. Pomoci mu můžete i vy.

Hlavní hrdina populárního internetového seriálu Kancelář Blaník, lobbista Tonda Blaník, se chystá do kin. Vlastní kandidatura mu nevyšla, tak se alespoň rozhodl ukázat světu, jak vypadá zákulisí prezidentské volby. Občan má přece právo vědět, koho si volí. Háček je v tom, že nic není zadarmo. Tonda má sice peněz dost, ale je to lakomec. A tak se rozhodl, že podojí veřejnost. Peníze shání prostřednictvím sbírky na Hithitu

Celovečerní film Prezident Blaník vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky. Slíbí máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny. I přestože se mu povede sehnat sto tisíc podpisů, kandidaturu na Hrad nakonec nepodá kvůli tomu, že se jeho neschopnému asistentovi Žížalovi nepodařilo včas doručit podpisové archy na ministerstvo vnitra. Blaník sice zuří ještě teď, ale dál pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít lépe.

Legendární Tonda Blaník natáčí film. Za první den vybral půl milionu a slibuje máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci pro všechny
Zdroj: Prezident Blaník

Hlavní roli ve filmu Prezident Blaník ztvární Marek Daniel, režie se ujal Marek Najbrt. Příběh Tondy Blaníka zachycující události okolo druhé přímé volby českého prezidenta vzniká v koprodukci s Českou televizí a společností Seznam.cz. Po boku Marka Daniela se v rolích zaměstnanců Žížaly a Lenky objeví Michal Dalecký a Halka Třešňáková. Filmovou hudbu složí kapela Midi Lidi. Do kin má snímek zamířit 1. února 2018. Stane se tak ale pouze za předpokladu, že se pomocí crowdfundingu povede vybrat potřebný finanční obnos.

V současné chvíli už je natáčení filmu v plném proudu. „Točíme celovečerní hraný film, ve kterém mimo jiné reagujeme na aktuální průběh prezidentské volby. Hlavní hrdina v podání Marka Daniela se ocitá mezi skutečnými kandidáty na prezidenta, část scénáře tak vzniká za pochodu,“ přibližuje režisér Marek Najbrt. Hlavní zápletku však tvůrci neplánují prozradit do poslední chvíle, ale přiznávají, že humor a nadsázka chystanému snímku rozhodně chybět nebudou.

Legendární Tonda Blaník natáčí film. Za první den vybral půl milionu a slibuje máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci pro všechny
Zdroj: Prezident Blaník

O tom, že je Tonda Blaník skutečně fenomén, svědčí i enormní zájem o sbírku. Během prvního dne se povedlo vybrat už více než 500 tisíc korun. K cílové částce je ale stále ještě daleko. Pokud byste ho taky chtěli podpořit, mrkněte na prezidentblanik.cz. Za poslané částky si můžete vysloužit ponožky nebo šálu s motivem Tondy Blaníka, ale i jeho boty s podpisem. 

Domů
Sdílet
Diskuse