Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
29. listopadu 2017 11:02
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

V 89 letech do vězení. Nacistickou babičku soud opět posílá za mříže kvůli popírání holokaustu

ZAJÍMAVOSTI NĚMECKO
Uložit Uložené

V požehnaném věku do vězení. Ursula Haverbecková opakovaně popírala holokaust a podněcovala k nenávisti, za což si vyslechla další trest.

Za popírání holokaustu a podněcování k nenávisti 14 měsíců vězení. Takový rozsudek vyřkl v úterý německý odvolací soud nad 89letou Ursulou Haverbeckovou, která na sebe v minulosti již několikrát upoutala pozornost svými kontroverzními výroky zpochybňujícími hrůzné zločiny druhé světové války. Žena, jejíž manžel svého času působil přímo ve vedení nacistické strany NSDAP, se domnívá, že Osvětim, kde zahynulo přes milion obětí, nikdy nebyla vyhlazovacím, nýbrž pouze pracovním táborem.

Návštěvy u soudu se tak pro Haverbeckovou staly v posledních letech víceméně rutinní záležitostí, popírání holokaustu je totiž v Německu trestné a ukládá se za něj až pět let vězení. Výroky Haverbeckové už řešilo několik různých německých soudů, přičemž jeden z nich ženu loni potrestal osmiměsíčním vězeňským trestem, další pak letos v červnu odnětím svobody na půl roku. Žádný z vyřčených rozsudků však zatím není pravomocný a Haverbecková se proti nim hodlá odvolat, včetně toho nejnovějšího. Potvrdili to její právní zástupci. 

Doporučeno
„Viděl jsem, jak převáží bedny plné jantaru.“ Legendární jantarová komnata se možná nachází u českých hranic „Viděl jsem, jak převáží bedny plné jantaru.“ Legendární jantarová komnata se možná nachází u českých hranic 29. března 2024 9:00Domů
Sdílet
Diskuse