Středa 17. 1. 2018 svátek má Drahoslav

hledej na refresheru

Webovou verzi populární seznamky Tinder vytvořili Češi

Tinder nese otisk české stopy. Webovou verzi seznamky totiž vypracovali naši krajané.

7. prosinec 2017, 15:38
zdroj: pexels.com
7. prosinec 2017, 15:38

Seznamka Tinder se stala běžnou součástí života pro mnoho mladých uživatelů a jak se ukázalo, jistý podíl na její popularitě nesou i naši krajané. Tinder v sobě totiž nese významnou českou stopu, o které se dosud veřejně nevědělo.

 

A o co přesně se jedná? Původně čistě mobilní aplikace odstartovala v březnu letošního roku svoji webovou verzi a právě její kompletní vývoj nemá na svědomí nikdo jiný než tým nadaných českých vývojářů ze studia STRV. Ti však tuto informaci dlouho tajili a svěřili se s ní až na nedávném setkání se zástupci českých médií v Praze. Informoval o tom domácí server Czechcrunch.

 

 

Spolupráce mezi studiem STRV a Tinderem má však o něco hlubší kořeny. Podle Ryana Ogleho, který v seznamce dlouhodobě působil jako technický ředitel, vše začalo tak, že čeští vývojáři jednoho dne jednoduše nakráčeli do kanceláří Tinderu a zdejším pracovníkům představili vlastní verzi aplikace pro Apple TV. Ta se dočkala vřelého přijetí, a tak nic nebránilo tomu, aby spolupráce nemohla pokračovat dál. A přesně to se nakonec stalo.

 

Samotný Ryan Ogle se v tuto chvíli nachází v Česku a v rámci série přednášek Silicon Valley Insights bude dnes od 19:00 v pražských kancelářích STRV hovořit o svých pracovních zkušenostech a taky o svém vlastním startupu Arimus. Jaká verze Tinderu je vám bližší? Dáte nyní přednost té webové? Dejte nám vědět níže v komentářích.

 

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Odebírej REFRESHER videa