Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. února 2018 13:50
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

V Německu budou moci města zakazovat vjezd autům s naftovým motorem

TECH NĚMECKO
Uložit Uložené

Některá německá města si budou moci určit, že do nich nebude umožněn vjezd dieselům.

Spolkový správní soud v Lipsku rozhodl o změně, díky které si budou moci některá německá města určovat zákazy vstupu autům s dieselovými motory. Restrikce se bude týkat všech typů těchto motorů kromě těch, jenž splňují normu Euro 6. Zahrnuto bude několik desítek měst. 

Z ekologického hlediska jsou tyto zákazy prý pro zlepšení čistoty ovzduší mnohem efektivnější, nemusí se totiž přistupovat ke změnám legislativy. První zákazy by měly přicházet už letos. V Německu je na 15 milionů dieselových osobních vozů, zmiňovanou normu Euro 6 jich splňuje asi 3 miliony.

V Německu budou moci města zakazovat vjezd autům s naftovým motorem
Zdroj: Santeri Viinamäki/Wikimedia Commons

Tento rozsudek bude mít vliv i na Čechy. Starší naftová auta nyní nejspíš zřetelně zlevní, tím pádem do Česka může z Německa jakožto sousedního státu začít proudit některá vozidla na prodej. V Německu jsou dlouhodobě překračovány hraniční hodnoty oxidů dusíku. Kromě Düsseldorfu nebo Stuttgartu se v budoucnu chtějí připojovat i další německá města – Berlín, Kolín nad Rýnem a Mnichov. 

Zakázat vozidla s naftovými motory budou v budoucnu i některá evropská města: mezi jinými např. Madrid, Atény nebo Paříž.

Domů
Sdílet
Diskuse