Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Wikimedia Commons/דור184

V Praze začnou jezdit první taxíky pouze pro ženy. Zákaznice najdou za volantem jen řidičky, slibuje nový český start-up

Cílem služby Taxita je zprostředkovat zákaznicím i řidičkám jízdu bez nepříjemností.

13. březen 2018, 17:42
13. březen 2018, 17:42

Cílem služby Taxita je zprostředkovat zákaznicím i řidičkám jízdu bez nepříjemností.

Zkušenosti žen z taxíků se ne vždy nesou v duchu klidu a pohody. Nová taxi služba začne od dubna nabízet alternativu, díky které se budou zákaznice, ale také řidičky cítit bezpečněji. Startup Taxita se, jako první u nás, bude v přepravních službách zcela distancovat od mužů. Do svých řad zaměstnává pouze ženy a pouze ženy budou také jejich klientkami.

 

Ilustrační foto

V Praze začnou jezdit první taxíky pouze pro ženy. Zákaznice najdou za volantem jen řidičky, slibuje nový český start-up

 

„Vlastní zkušenost s prací taxikářek jsme promítly do nápadu, jak udělat taxislužbu příjemnější pro zákaznice i řidičky, cituje server Aktuálně.cz bývalou novinářku a jednu ze zakladatelek Taxity Danielu Vrbovou. Zároveň dodávají, že samozřejmě nechtějí všechny stávající taxislužby házet do jednoho pytle a většina z nich dokáže ženu zavézt do cíle bez nepříjemných zážitků. Tvrdí ovšem, že i přesto se bude žena lépe cítit ve společnosti další ženy.

 

Taxita by měla fungovat velmi podobně jako Liftago. Pomocí aplikace se zájemkyně o přepravu spojí s řidičkou. Všechny řidičky pak, například na rozdíl od současného stavu v Uberu, budou vlastnit řidičskou licenci.

 

Služba by měla odstartovat už 1. dubna a v první fázi nabídne asi na 145 vozů. Cena se bude pohybovat tradičně okolo 22 až 28 korun za kilometr, v závislosti na poptávce.

 

Podobné nápady přitom fungují ve světě už řadu let. Poprvé se ryze ženská taxislužba zrealizovala v Londýně roku 2006 pod názvem Lady in Pink. Následovaly země jako Norsko, Indie, Spojené státy nebo Rusko. Uvidíme, jestli o dámské taxíky bude stejně veliký zájem, jako například v New Yorku, kde firma SheTaxi po spuštění aplikace nestíhala uspokojit poptávku.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější