Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. března 2018 14:56
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Lékařka z Prahy zavolala na opilého muže policii, pak ale sama nadýchala více než 3 promile

ZAJÍMAVOSTI ALKOHOL
Uložit Uložené

V pražské ordinaci bylo zřejmě veselo. Lékařka na opilého muže v čekárně zavolala policii, jak se ale ukázalo, sama měla nemálo popito. Kvůli tomu jí nyní hrozí až několikaleté vězení.

Nečekaný průběh měl před nedávnem incident z čekárny jedné polikliniky v Praze, kam zdejší lékařka kvůli opilému muži přivolala policii. Ten byl skutečně pod silným vlivem alkoholu a policistům nadýchal 3,3 promile.

Při komunikaci se zmíněnou lékařkou si však strážníci všimli její špatné artikulace a zvláštního chování. Dechové zkoušce proto podrobili i ji a výsledku se nestačili divit – sama nadýchala 3,17 promile alkoholu.

Vše se odehrálo 6. března, policie však o případu informovala teprve v těchto dnech.

 Ilustrační obrázek

Lékařka z Prahy zavolala na opilého muže policii, pak ale sama nadýchala více než 3 promile
Zdroj: pixabay.com/pologi

Podle policie se muž, kvůli kterému byli strážníci na místo přivoláni, v danou dobu žádného protizákonného jednání nedopouštěl. Policisté jej tak nejprve kvůli povrchové oděrce na hlavě předali do péče zdravotnické záchranné služby, po ošetření pak zamířil rovnou na záchytnou stanici.

Podnapilá lékařka si naopak zadělala na vážné problémy. Devětačtyřicetiletá žena byla odvedena na služebnu k výslechu a nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí až jeden rok vězení. Pokud se navíc prokáže, že v tomto stavu také ordinovala, může strávit i tři roky za mřížemi.

Domů
Sdílet
Diskuse