Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. června 2018 16:38
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Český pirát nelegálně sdílel 152 572 filmů. Může jít až na 8 let do vězení

TECH FILM
Uložit Uložené

Muž z Ústecka pirátil potají z počítače své známé.

Muž z Ústecka má problém. Vyšetřování policie totiž ukázalo, že právě on z počítače své známé potají sdílel neuvěřitelných 152 572 filmů„Filmy sdílel z počítače, který ovládal dálkově a měl ho uložený v bytě své známé na Českolipsku. Ta o jeho trestné činnosti neměla ani ponětí,“ prozradila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Počítač byl muži zabaven.

Nelegálním šířením filmů na filesharových serverech si za tři roky této činnosti přišel na 188 tisíc korun. Výdělky mu generovalo každé jednotlivé stažení jím nahraného filmu. Průměrně si tedy za měsíc osmapadesátiletý muž přilepšil o více než pět tisíc korun, což je jistě příjemný přivýdělek

Český pirát nelegálně sdílel 152 572 filmů. Může jít až na 8 let do vězení
Zdroj: Lance Cpl. Roderick Jacquote/Marines

Tato forma zakázané brigády se ale nelíbila majitelům autorských práv. Vzniklou škodu totiž vyčíslili na 88 milionů korun. Policie byla v odhadech ale skromnější. Reálná škoda podle nich je 15 milionů korun, Nejvyšší soud má totiž svou vlastní metodiku, jak podobné škody vyčíslit.

Ušlým ziskem je v tomto případě totiž jenom marže, která bývá nižší, než je konečná cena zboží. Muž se ke spáchání tohoto činu přiznal, i proto je stíhán na svobodě. Za porušení autorského práva mu nyní hrozí trest odnětí svobody na 8 let.

 
Domů
Sdílet
Diskuse