Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. června 2018 15:08
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Facebook připravuje funkci, která ti ukáže, kolik času na něm trávíš

TECH
Uložit Uložené

Budeš si moci nastavit limity, kdy už u největší sociální sítě sedíš příliš dlouho.

Jak Apple, tak Google do nejnovějších verzí svých mobilních operačních systémů (iOS 12 a Android P) implementovali funkci, která podrobně dokumentuje, kolik času tráví uživatelé s mobilem v ruce. 

Ukáže vám, kolik času jste strávili v jednotlivých aplikacích. Umožní vám také nastavit si upozornění či zamknutí aplikací, u kterých budete ztrácet moc času. Nový trend reaguje na fakt, že lidé tráví s moderními technologiemi až příliš času, který navíc ani nevyužívají nijak prospěšně.

Na vlnu snahy omezit nadužívání mobilního telefonu možná naskočí i pravděpodobně největší žrout času – Facebook

Ve zdrojovém kódu připravovaný koncept nalezla Jane Wong, která už v květnu s předstihem informovala o tom, že podobnou funkci chystá Instagram.

Podle analýzy zdrojového kódu umožní uživatelům funkce Your Time On Facebook sledovat, kolik minut jste na Facebooku strávili během posledního týdne. Ukáže vám však i průměrný čas za delší období. 

Budete si navíc moci sami nastavit, kolik minut denně je pro vás adekvátní doba strávená u největší sociální sítě, a když ji překročíte, přijde vám notifikace.

Informaci od Jane Wong zveřejnil server Techcrunch, který si vyžádal komentář i od mluvčího Facebooku. Ten potvrdil, že na nové funkci pracují, avšak neupřesnil, kdy bude oficiálně uvedena.

Sociální síť tak postupuje v souladu se snahami, aby čas u ní strávený nebyl ztrátou. Navazuje tak na krok z uplynulých měsíců, kdy pozměnila algoritmus doporučených příspěvků, díky čemuž uživatelé dostávají podstatně méně virálního obsahu.

Domů
Sdílet
Diskuse