Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. ledna 2019 11:13
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Facebook se snaží získat mladší generaci, v aplikaci přibude feed s vtipnými videy a memes

TECH
Uložit Uložené

Trochu Vine a trochu 9GAG?

Facebook se snaží oživit svojí vlastní platformu. Nejdříve tu byl pokus skrze Messenger stories, který je prakticky obdobou Instagram stories. Tento tah se ale nedočkal zrovna velké obliby uživatel.

Nyní to Facebook zkouší skrze memes a vtipná videa. Patrně z důvodu, aby nalákal mladší generaci, která stále více času tráví na Instagramu a Facebook tak pomalu, ale jistě ztrácí na popularitě.

Pracuje totiž na svojí vlastní platformě, která by se měla nacházet uvnitř aplikace Facebook a ponese prostý název LOL. Ve své podstatě se bude jednat o klasický feed plný vtipných videí a gifů přímo od uživatelů sítě. 

Na první pohled je zřejmé, že ani zde Facebook nepřišel zrovna s originálním nápadem. LOL totiž některým uživatelům může připomínat spojení 9GAGu a sociální sítě Vine, která je dnes již minulostí.

Facebook se snaží získat mladší generaci, do aplikace přibude feed na vtipná videa a memes
Facebook se snaží získat mladší generaci, do aplikace přibude feed na vtipná videa a memes Zdroj: Techcrunch.com

LOL obsahuje kategorie jako jakákoliv jiná stránka se zábavným obsahem, najdeme zde zájmy jako faily, pranky nebo třeba zvířátka. 

Testování LOL zatím probíhá pro úzký okruh uživatelů, není tedy zatím jasné, kdy by se tato funkce měla dostat mezi ostatní. 

Domů
Sdílet
Diskuse