Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. ledna 2019 11:03
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Samsung začne balit produkty do šetrnějších materiálů, chce změnit ekologickou stopu

TECH EKOLOGIE SAMSUNG
Uložit Uložené

Samsung mění strategii balení svých produktů.

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung chce zanechat menší ekologickou stopu, a proto volí novou strategii v oblasti balení svých zařízení.

Počínaje druhou polovinou tohoto roku začne společnost svoje zařízení balit do ekologičtějších materiálů. Nově budou balení z recyklovaných plastů, bioplastů a recyklovaného papíru.

Změny se dočkají i nabíječky, které už nebudou lesklé a nebude tak potřeba speciální ochranné fólie. Nabíječky dostanou matný povrch a nebude nutnost je jinak dále upravovat.

Některé zdroje dokonce tvrdí, že by se změny měly týkat  i velké elektroniky – ledniček, myček či televizí. Ty jsou často uvnitř krabice zabaleny ještě zvlášť do obřích plastových obalů, i zde by mělo dojít ke změně za materiály šetrnější k přírodě.

Jedno je jisté, Samsung se zachoval skvěle. Vždyť se také jedná o jednoho z největších producentů elektronických zařízení na světě a s tím je i spojená značná ekologická stopa.

Na druhou stranu je potřeba poukázat, že to není pouze z jejich hlavy. Na společnost již dlouhá léta tlačí spolky pro ochranu životního prostředí.

Domů
Sdílet
Diskuse