Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. ledna 2019 9:56
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Česká MMA jednička Jiří Procházka jde do bitvy o titul! Od svého soupeře dřív dostal tvrdé KO

SPORT JIŘÍ PROCHÁZKA
Uložit Uložené

Před českým zápasníkem stojí velká výzva. Utká se o titul v odvetě proti těžkému soupeři, který ho už jednou porazil.

Když si po svém posledním zápase přední český bojovník Jiří „Denisa“ Procházka řekl o titulový zápas, všichni fanoušci napjatě čekali, jak na to japonská organizace Rizin, pod kterou Procházka aktuálně působí, zareaguje. Nyní už je to jisté. 

Zápasníkovo přání bylo vyslyšeno a na akci Rizin 15 dne 21. 4. 2019 nastoupí do bitvy o pás pro šampiona polotěžké váhy (do 93 kilogramů).

Nebude to mít ale ani trochu jednoduché. Jeho soupeřem se totiž již podruhé stává veterán Bellatoru Muhammed „King Mo“ Lawal, který nad Procházkou v prosinci roku 2015 vyzrál a uštědřil mu tvrdé KO. Z posledních 19 zápasů se tak jedná o „Denisovu“ jedinou prohru (jeden fight z toho ještě skončil remízou). 

Takto vypadal Procházkův a Lawalův první zápas 

„Vítězství pásu v Rizinu ve váze, kterou bojuji, je pro mě dlouhodobým snem, kvůli kterému se stále držím v Japonsku. Udělám pro to vše a věřím, že předvedu nejlepší výkon a vybojuji pás. Děkuji, že jdete se mnou a sledujte mou cestu. BJP!!!,“ vzkázal český bojovník.

Před českým válečníkem tak stojí pravděpodobně největší výzva dosavadní kariéry, ve které půjde o hodně. Přestože totiž „King Mo“ z posledních 5 zápasů 3 prohrál (jeden z toho proti legendárnímu „Cro Copovi“), stále se jedná o vysoce kvalitního a zkušeného zápasníka, který předminulý rok porazil i bývalého UFC šampiona Quintona „Rampage“ Jacksona. 

Náš bojovník tak bude jistě potřebovat podporu všech svých domácích fanoušků. Procházka se dříve nechal slyšet, že by se jednou rád postavil také proti již zmiňovanému „Cro Copovi“ Filipoviči, který je nyní rovněž zápasníkem Rizinu. Pokud tedy „Denisa“ titul získá, bylo by jistě skvělé vidět jej v obhajobě právě proti této chorvatské legendě.

Domů
Sdílet
Diskuse