Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. února 2019 10:10
Čas čtení 0:00
Kristýna Moučková

Letošní džínové trendy děsí svojí ujetostí i návratem do minulosti. Troufnete si na ně?

MÓDA MÓDA
Uložit Uložené

V roce 2019 je v módě evidentně možné opravdu cokoliv…

Před několika týdny internet zahltily zprávy z celého módního světa informující o novém střihu džínů, který bude jedním z hlavních trendů pro rok 2019 – asymetrické džíny.

Ano, taky zde o nich padla zmínka a jak už to vypadá, tenhle kousek rozděluje svět na dva tábory – jedni tleskají odvážnosti a nekonvenčnímu návrhu, druzí jen stále více kroutí hlavou nad absurdností a celkovou ošklivostí, kterou je protkán celý současný módní průmysl.

Dá se říci, že právě tyhle bláznivé džíny jaksi předpověděly, co bude následovat. Denimové trendy pro tenhle rok zdají se totiž být více než podivnými…

(Ne)rovnovážně vrstvení

Už to tak vypadá, že někteří návrháři si tentokrát vzali za své otázku nerovnováhy v jednom modelu, kterou vyhání do extrému pomocí výrazných protikladů a vrstvení.

Z návrhářské dílny Ksenia Schnaider nevyšly pouze výše zmíněné džíny s každou nohavicí jinak širokou. Tahle dvojka z Ukrajiny je autorem také například prapodivného modelu, kdy horní část kalhot „zdobí“ jedna volná vrstva denimu navíc.

 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ksenia Schnaider (@kseniaschnaider),

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ksenia Schnaider (@kseniaschnaider),

Dohromady jsou tak džíny jakýmsi optickým klamem, který vypadá, jako kdybyste si přes dlouhé kalhoty přetáhli ještě široké šortky. A evidentně to funguje, protože tenhle velenávrh si vyhlédla i třeba modelka Bella Hadid.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ksenia Schnaider (@kseniaschnaider),

Až na boky

Jestli měli fashionisté něčím pokažené Vánoce, byla to rozhodně zpráva, která vyšla jen pár dní před Štědrým dnem. Hlásala totiž comeback bokovek. Tohle prohlášení způsobilo zřejmě módní infarkt nejednomu člověku, protože články o šokujících reakcích psalo nejedno médium. Pro začátek tady máte pár z nich:

Je pravda, že od doby, co Alexander McQueen poslal v roce 1993 na molo modelky s tak nízkými džíny, že jim bylo vidět téměř úplně všechno, už přeci jen utekla dlouhá doba. V trochu živější paměti ale určitě máme všemožné modely z první dekády nového tisíciletí, kdy bokovky celebrit typu Britney Spears, Paris Hilton nebo Lindsay Lohan zdobily nejednu VIP párty. A to se prostě neodpouští.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený DressUp Image Consulting (@dressupconsulting),

Asi se shodneme na tom, že takzvané low-rise jeans nemusí být po chuti všem. Fakt, že se vrátily do módy a že na ně sem tam asi narazíte taky v high street kolekcích, ale přeci neznamená, že se vám musí zhroutit svět. Anebo hůř, neznamená to ani to, že byste je kdy museli vůbec na sebe obléct. Rozumíme si?

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený E V E R Y T H I N G . E V (@everything.ev),

Staré časy podruhé

Podobnou hysterii jako ohlášení návratu bokovek způsobilo prohlášení GQ Magazine, který pro rok 2019 předpověděl nástup starých „dobrých“ bootcut jeans, tedy dlouhých, širokých nohavic, které nedosahují zrovna vysokého estetického levelu.

Určitě nejeden z nás si vzpomene na své mládí, kdy díky výběru svých rodičů podobný model vlastnil. Široké nohavice až na zem, vzadu pěkně ošoupané od chodníku a tenisek. Ruku na srdce, prostě to tak bylo.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Balenciaga (@balenciaga),

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Balenciaga (@balenciaga),

Tuhle nostalgii oživil kreativní ředitel Balenciagy Demna Gvasalia a s ní i celý taťkovský look, který rezonoval v módní prostředí už vloni. Teď je nejspíš čas i pro ženy vyměnit všechny skinny a boyfriend džíny za tuhle nádheru, která frčela před 10 lety.

Doporučeno
Móda REFRESHER: Sex-appeal i elegance. Prohlédni si nejlepší jarní outfity známých tváří Móda REFRESHER: Sex-appeal i elegance. Prohlédni si nejlepší jarní outfity známých tváří 14. května 2024 14:00

Jako sladký bonus Balenciaga ženám nabízí možnost výběru – místo bootcut džínů mohou obléct sexy „jakoby denimové“ nohavice, které rovnou slouží jako kozačky. Jasná volba přeci!

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Balenciaga (@balenciaga),

A teď už snad stačí jen konstatovat, že módní podnebí letos opravdu přeje umění dělat z módních faux pas exkluzivní a trendy záležitost.

Ale jednu věc, a že je to docela i klišé, mějte na paměti. Trendy jsou od toho, aby světu ukázaly výčet možných alternativ, jak na daný rok k módě přistupovat. Slepě je následovat, ať už se někomu líbí, nebo ne, může jedině člověk bez špetky vlastní fantazie a názoru.

Domů
Sdílet
Diskuse