Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. února 2019 11:54
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

WhatsApp zvyšuje bezpečnost. Uživatelé iPhonů mohou k odemčení použít Face ID a Touch ID

TECH BEZPEČNOST WHATSAPP
Uložit Uložené

WhatsApp zvyšuje bezpečnost pro uživatele iPhonů.

Aplikace WhatsApp zvyšuje bezpečnost přístupu. Doposud jsme měli možnost vstup do aplikace chránit bezpečnostním kódem z řady dvoufaktorové autentizace. Tento způsob však nebyl plnohodnotně aplikovatelný a pro někoho ani pohodlný.

Přichází však změna, majitelé iPhonů se dočkali vylepšení: v nejnovější verzi WhatsAppu přibyla možnost pro odemykání aplikace použitím Face ID nebo Touch ID. Záleží tedy na možnostech vašeho telefonu.

Dochází tak ke zvýšení bezpečnosti a soukromí vašich zpráv, a to i přesto, že je váš telefon odemčený nebo dokonce úplně bez hesla.

Whatsapp zvyšuje bezpečnost. Uživatelé iPhonů mohou použít Face ID a Touch ID
Whatsapp zvyšuje bezpečnost. Uživatelé iPhonů mohou použít Face ID a Touch ID

K této změně vás aplikace sama nevyzve, je potřeba si funkci zapnout manuálně v možnostech nastavení soukromí. Na výběr máte také možnost, po jak dlouhé době chcete, aby po vás biometrická autentizace byla vyžadována. Zda okamžitě po zavření aplikace nebo třeba až za hodinu.

Domů
Sdílet
Diskuse