Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. února 2020 20:37
Čas čtení 0:46
Adam Smeták

Z Wu-chanu bude evakuováno 5 Čechů. V Praze je čeká karanténa

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Naši občané momentálně čekají na přílet francouzského vládního speciálu, který je dopraví do bezpečí.

O víkendu se do Česka vrátí pět Čechů, kteří uvízli v novým typem koronaviru zasaženém čínském městě Wu-chan. Kromě nich by se mělo vrátit ještě 250 Francouzů a další občané Evropské unie včetně 2 Slováků. Jedním z evakuovaných je i student softwarového inženýrství wuchanské univerzity Daniel P., s nímž jsme ve spojení. Let měl z Wu-chanu odstartovat v sobotu ve 22:00, ale dle informací ministra zahraničí Tomáše Petříčka je opožděný.

Doporučeno
Jsem tu sám, mám strach a nevím co dělat, říká Daniel P. Je uvězněn v čínském Wu-Chanu, kde se šíří koronavirus (Rozhovor) Jsem tu sám, mám strach a nevím co dělat, říká Daniel P. Je uvězněn v čínském Wu-Chanu, kde se šíří koronavirus (Rozhovor) 23. ledna 2020 19:52

Pokud vše klapne, jak má, budou Češi následně z Bruselu převezeni vládním speciálem do Prahy. Následně poputují do Nemocnice Na Bulovce, kde budou po nezbytnou dobu v karanténě. „Děkuji i panu Babišovi, že mě v tom nenechal a zařídil mi pobyt v české nemocnici. Doufám, že mě nechá se s ním po karanténě vyfotit,“ komentuje situaci humorně Daniel. Poděkoval i vládě a ambasádě. 

Momentálně čeká na letišti na přílet francouzského vládního speciálu. Pohyb letadla můžete sledovat na populární platformě FlightRadar24. A držet palce. 

Další informace ti přineseme v pravidelných aktualizacích článků.

Domů
Sdílet
Diskuse