Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. července 2020 v 10:09
Čas čtení 0:44
Ondřej Jarůšek

V Česku je nejvíce nakažených za celou dobu pandemie. Covid-19 má u nás 4 764 lidí

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Počet pacientů překročil dosavadní maximum.

Počet aktivních případů nákazy novým druhem koronaviru SARS-CoV-2 v Česku překročil jarní maximum. Úřady aktuálně evidují 4 764 nakažených pacientů, dosud nejvíce jich bylo 4 737. O aktuálních statistikách informovalo ministerstvo zdravotnictví na svých internetových stránkách.


V Česku je nejvíce nakažených za celou dobu pandemie. Covid-19 má u nás 4 764 lidí
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Za včerejší den přibylo 113 nových případů, už několik dní po sobě jich každý den přibývá více než stovka – v úterý jich bylo 103, ve středu, 134, ve čtvrtek 137 a v pátek 130. 

Nejvýrazněji zasaženým regionem je v současnosti Moravskoslezský kraj. Zde před pár dny v souvislosti se zhoršenou situací došlo rozšíření epidemiologických opatření. Lidé musí v MHD a vnitřních prostorech opět nosit roušky a ruší se akci nad 100 lidí. Na poslední chvíli byl zrušen i festival Colours of Ostrava

Doporučeno
Za zrušené Colours of Ostrava a další náhlá opatření se Adam Vojtěch omlouvá Za zrušené Colours of Ostrava a další náhlá opatření se Adam Vojtěch omlouvá 18. července 2020 v 17:59

Právě v Moravskoslezském kraji se nachází hlavní ohniska nákazy. Těmi jsou především Karviná a Frýdek-Místek. Jak uvádí zpravodajský server iDNES, koronavirus potvrdili už i na dětském táboře ve Štramberku nebo v Městské nemocnici Ostrava. Nákaza se říší i mezi seniory v rizikovém věku.

Dalšími nejvíce postiženými regiony jsou podle ministerstva zdravotnictví Mělnicko a Uherskohradišťsko. 

Celkově se u nás nakazilo 13 855 osob, vyléčit se podařilo 8 733 pacientů. 358 lidí s nemocí covid-19 zemřelo a 135 osob je aktuálně hospitalizováno. Provedeno bylo kolem 620 tisíc laboratorních testů.

Domů
Sdílet
Diskuse