Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 30. 10. 2020 svátek má Tadeáš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
2
Adam Smeták
16. říjen 2020, 20:17
Čas čtení: 2:20
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Zeman v televizním projevu vyzval k ignoraci antirouškařů a citoval Talmud

Prezident Zeman se tentokrát v televizním projevu obrátil k lidem s jasným vzkazem. Noste roušky.

Adam Smeták
16. říjen 2020, 20:17
Čas čtení: 2:20
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

 

Prezident Miloš Zeman se v pátek pět minut po osmé večer obrátil k národu v televizním projevu, který odvysílaly televize CNN Prima News, Prima, Nova, ČT1 a ČT24. V mimořádném projevu vyzval občany k nošení roušek a k ignoraci neodborných názorů či lidí, kteří odmítají nosit ochranu úst a nosu

Prohlásil, že se momentálně nacházíme v těžké chvíli a vyjádřil úctu a obdiv ke zdravotníkům, kteří bojují za naše životy. Uvedl, že má důvěru v ministra zdravotnictví Romana Prymulu, který dle něj stál za úspěšným zvládnutím první vlny pandemie v Česku a dodal, že plně podporuje všechna vládní opatření.

 

 

„Milí přátelé, až usedne prach na bojišti, až tato epidemie odejde, jako až dosud odešly všechny epidemie, budeme sčítat zisky a ztráty. Dělejme vše pro to, abychom touto zkouškou vyšli se ctí, nikoli zbabělostí, nikoli pohodlností, ale odpovědností vůči sobě, i vůči druhým,“ zakončil svůj projev.

 


NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1362 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 55.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

 Přinášíme kompletní přepis projevu prezidenta Miloše Zemana.

 

Dobrý den, vážení a milí spoluobčané, setkáváme se v těžké chvíli. Roste počet nakžených koronavirem, roste počet hospitalizovaných, roste počet těžce nemocných a co horšího, roste počet mrtvých. Kdysi, když počet mrtvých byl na velmi nízké úrovni, jsme se mohli utěšovat tím, že covid se dá vyléčit, ale úmrtí se samozřejmě vyléčit nedá a je to nesmírná ztráta pro naši společnost, pro rodiny těch, kdo zemřeli. Pro všechny z nás.

Dovolte mi, abych vám připomněl krásnou větu z Talmudu. Ten, kdo zachránil jeden lidský život, zachránil celé lidstvo. Jsme v situaci, kdy o lidské životy bojují naši zdravotníci a já bych jim chtěl vyjádřit úctu, obdiv a poděkování.

Ale o lidské životy může bojovat každý z nás. Máme k dispozici jenom jednu jedinou zbraň, protože vakcína ještě neexistuje. Touto zbraní je malý kousek látky, který si přivěsíme na obličej a který nás chrání před nákazou a naopak my chráníme druhé před touto nákazou. A to je problém, o kterém bych dnes s vámi chtěl především mluvit.

Nenechte si tuto zbraň vyrazit z ruky. Nenechte se svést lidmi, kteří sice o epidemie vůbec nic nevědí, ale kvůli mediální pozornosti jsou ochotni říkat věci, které poškozuí naši společnost. Mám tím samozřejmě na mysli takzvané antirouškaře, ale i další. Zubaře, kardiology, zpěváky, jedna zpěvačka dokonce prohlásila, že za koronavirus může Bill Gates. Ignorujte názory těchto lidí, protože nejsou odborné a věřte odborníkům, protože jedině ti nám mohou pomoci.

Povolali jsme do zbraně vítěze nad první vlnou koronaviru, pana profesora Prymulu a já pevně věřím, že bude úspěšný i v boji s vlnou druhou. 

Plně podporuji opatření vlády. I když si myslím, že někdy mohla být lépe komunikována. Ale nemluvme teď jenom o vládních opatřeních, mluvme o tom, co můžeme udělat my sami. A jestliže se zbavíme představy, že tento kousek látky sundáme kvůli své pohodlnosti a ohrozíme tak své blízké i sebe sama. Jestliže vydržíme, pak zvítězíme a pak každý z nás přispěl k záchraně vysokého počtu lidských životů. Podívejte se třeba na Švédsko, ta už je teď přes 6 tisíc mrtvých a to nemluvím o Izraeli.

Skončil čas domluv. Požádala jsem ministra Hamáčka, aby Policie ČR využila svého oprávnění a pokutovala nenošení roušek. Tam, kde jsou roušky povinné. Ostatně něco podobného teď zavedlo Bavorsko, zavedla to Francie a problémy, které máme mají téměř všechny země na zeměkouli. Nejsme v tom sami, což samozřejmě není útěcha.

Milí přátelé, až usedne prach na bojišti, až tato epidemie odejde, jako až dosud odešly všechny epidemie, budeme sčítat zisky a ztráty. Dělejme vše pro to, abychom touto zkouškou vyšli se ctí, nikoli zbabělostí, nikoli pohodlností, ale odpovědností vůči sobě, i vůči druhým. 

Děkuji Vám za vaši pozornost.
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Reprofoto/Česká televize Tagy: Miloš Zeman
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
0
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.