Čas čtení 0:57

Ledecká dnes na super-G dojela bez medaile. Utekla jí o šest setin

SPORT ČESKO ESTER LEDECKÁ

Napotřetí se závod odstartoval a Ledecká ukázala, že je připravena.

Ester Ledecká otevřela mistrovství světa v italské Cortině d’Ampezzo ve velice dobré formě. Hned první disciplínou byl super obří slalom, v němž, nebýt malé chybičky v jinak excelentní jízdě, mohla získat medaili. I přes početné odklady startu však nakonec dojela na 4. místě, což je vzhledem k posledním startům na mistrovství světa výjimečné umístění.

Ledecká v odloženém super-G v Ga-Pa dojela šestá, hrozí jí ale diskvalifikace Ledecká v odloženém super-G v Ga-Pa dojela šestá, hrozí jí ale diskvalifikace 1. února 2021 11:13

Česká lyžařka se postavila na start disciplíny, kterou si před třemi lety na olympiádě v Pchjongčchangu podmanila, a i nyní se očekávalo, že by Ledecká mohla zajet velice uspokojivý výsledek. Napovídala tomu i její forma, jelikož se v letošní sezóně pravidelně umisťuje v první desítce, a jeden závod super-G, ve Val d’Isere, dokonce vyhrála

Statistika ze světových šampionátů ale mluvila spíše proti Ledecké, jelikož se během nich nikdy neumístila lépe než na 27. místě. Stresu nejspíš nepřidaly ani odklady startů vzhledem k tomu, že se disciplína měla odjet již v úterý, kvůli mlze se však disciplína odsunula až na čtvrtek. Češka lyžařka startovala až s pozdějším číslem, jedenáctá v pořadí

Stahovači každopádně před startem Ledecké uhladili rýhy, což jí nejspíš pomohlo. Bohužel, na začátku udělala úspěšná reprezentantka malou chybu, která ji při dojezdu stála průběžnou třetí pozici. Utekla jí o šest setin, proto se zařadila na čtvrté místo. Lépe než ona jely pouze Švýcarky Gut-Berhami a Suter a Američanka Shiffrin, přičemž se takto zařadily i v průběžném pořadí.

Ledecká zajela famózně a ve sjezdu skončila druhá. Rozbalila jsem to jak dement, přesto si spílala Ledecká zajela famózně a ve sjezdu skončila druhá. Rozbalila jsem to jak dement, přesto si spílala 22. ledna 2021 15:36

Další start čeká Ledeckou v sobotu, kdy jí bude čekat sjezd. Závod začíná již v 11 hodin dopoledne, a Češka pojede již čtvrtá. Takže si to nenech ujít.