Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. března 2021 15:59
Čas čtení 1:12
Tereza Šnajdrová

Hacker tři měsíce ovládal elektronická zařízení v jedné domácnosti. Ukázalo se, že šlo o dítě

Hacker tři měsíce ovládal elektronická zařízení v jedné domácnosti. Ukázalo se, že šlo o dítě
Zdroj: Unsplash/Clint Patterson
NEWS POLICIE ČR
Uložit Uložené

Vyšetřování překvapilo i samotné kriminalisty.

Středočeští kriminalisté Odboru analytiky a kybernetické kriminality se od konce loňské roku zabývali případem neznámého hackera, který tři měsíce tyranizoval rodinu změnami názvů domácí Wi-Fi sítě, měnil hesla a PIN kódy ke všem stolním počítačům, notebookům a mobilním telefonům a způsoboval havárie operačních systémů různých elektronických zařízení.

Doporučeno
U Prahy došlo k pádu vrtulníku. Dvoučlenná posádka na místě zemřela U Prahy došlo k pádu vrtulníku. Dvoučlenná posádka na místě zemřela 30. března 2021 15:17

Rodina z Benešovska se koncem minulého roku rozhodla vyhledat pomoc kriminalistů, když ji tři měsíce tyranizoval neznámý hacker. Napadal a dlouhodobě ovládal zabezpečenou domácí počítačovou síť, opakovaně měnil názvy domácí Wi-Fi sítě, měnil hesla a PIN kódy ke všem stolním počítačům, notebookům a mobilním telefonům všech členů rodiny, průběžně odpojoval domácnost od internetu a způsoboval havárie operačních systémů různých elektronických zařízení.

Domů
Sdílet
Diskuse