Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. listopadu 2021 7:00
Čas čtení 16:15
Tereza Šnajdrová

Pavel Fischer: Andrej Babiš byl slabý premiér. Jeho kandidatura na Hrad mi přijde jako z blbého filmu (Rozhovor)

Pavel Fischer: Andrej Babiš byl slabý premiér. Jeho kandidatura na Hrad mi přijde jako z blbého filmu (Rozhovor)
Zdroj: se souhlasem Pavla Fischera
REFRESHER PREZIDENTSKÉ VOLBY 2023
Uložit Uložené

Se senátorem Pavlem Fischerem o Václavu Havlovi, prezidentských volbách, situaci, která panuje na Hradě i o Andreji Babišovi (ANO) a jeho kauzách, o kterých se píše po celém světě.

Pavel Fischer v roce 2018 kandidoval na post prezidenta republiky a s 10,23 % hlasů skončil na třetím místě. Poradce Václava Havla na politiku přesto nezanevřel, stal se senátorem a během tří let výrazně zakročil v kauzách ohrožujících bezpečnost České republiky. Blaho naší země je pro něj velmi důležité, a právě proto se stal výrazným kritikem dosluhujícího premiéra Andreje Babiše (ANO), prezidenta Miloše Zemana a pánů z okolí Hradu.

V rozhovoru se můžeš dočíst, zda bude Pavel Fischer v roce 2023 znovu kandidovat na post prezidenta, jakou politiku od něj můžeš očekávat, proč vnímá Andreje Babiše (ANO) jako systémový problém a na základě čeho se již v červnu tohoto roku domníval, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat funkci a chtěl uplatnit čl. 66 Ústavy.

Doporučeno
Politolog: Myslím si, že Babiš z politiky neodejde, protože chce být prezident. Potřebuje mít prezidentskou imunitu Politolog: Myslím si, že Babiš z politiky neodejde, protože chce být prezident. Potřebuje mít prezidentskou imunitu 12. října 2021 10:15

Na post prezidenta České republiky jste kandidoval již v roce 2018. Proč myslíte, že jste tehdy neuspěl?

Řekl bych, že to tenkrát vlastně dopadlo velmi dobře. Mnoho lidí mi říkalo, že do toho nemám chodit a že je to zbytečné úsilí, ale když dnes jezdím po celém světě a lidé vědí, že jsem kandidoval a byl jsem třetí, tak slyším obrovskou chválu a uznání. Hodně tedy záleží na perspektivě. A proč to nedopadlo? Asi taky proto, že jsem do kampaně vstoupil pozdě, protože jsem neměl dost peněz. Každý měsíc kampaně vás stojí několik milionů, které jsem prostě neměl.

Jen o pár měsíců později jste pro Českou televizi oznámil, že v příštích volbách kandidaturu zopakujete. Stále to platí?

Chci být připravený, protože vidím, že celá řada témat, na kterých jsem pracoval dříve a na kterých pracuji i teď v Senátu, zůstává mimořádně aktuální. Takže chci být připravený.

 
Na druhou stranu se mě ptáte ve chvíli, kdy je na tom Miloš Zeman ze zdravotního hlediska špatně. Nepřijde mi korektní hlásit se k projektu, který je v řádných volbách až za rok a půl. Tím spíš, že Senát má velmi silnou pravomoc na to umravnit ty pány, kteří s prezidentem manipulují a kteří jsou často trestně stíhaní nebo v podezření ze střetu zájmů. A já bych hrozně nerad míchal jablka a hrušky. To je jako kdybych doma opravoval auto a někdo se mě ptal, jestli půjdu zítra večer na ples. Ten bude až zítra, teď opravuju auto.
 
Právě teď musíme opravit ústavní systém České republiky. Nevím, co nám to přinese za body, ale vím, že to musíme udělat. Proto o kandidatuře nechci moc mluvit, protože to teď není na pořadu dne. Ale to, že tu na něčem pracuji a že to bude velmi aktuální i v době, kdy budou vyhlášené prezidentské volby, to je fakt.

Pavel Fischer
Zdroj: se souhlasem Pavla Fischera
Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 105534 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Jakou politiku by zastával na postu prezidenta republiky
  • Zda se podle něj vrátí na Hrad další osobnost typu Václava Havla
  • Co si myslí o případné kandidatuře Andreje Babiše (ANO) na Hrad
  • Jak bychom měli postupovat v případě aktivace článku 66 Ústavy
  • Jak tráví svůj volný čas
Domů
Sdílet
Diskuse