Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. března 2022 14:12
Čas čtení 1:00
Adéla Ježková

Rammstein oznamuje nové album, legendární kapela v květnu dorazí do Prahy

Rammstein oznamuje nové album, legendární kapela v květnu dorazí do Prahy
Zdroj: Getty Images/Bernd Muller/Redferns
NEWS HUDBA RAMMSTEIN
Uložit Uložené

Dlouho se o tom spekulovalo, nyní je to konečně tady. Německá metalová kapela Rammstein vydá nové album.

Již osmá deska kapely Rammstein vyjde 29. dubna a ponese název Zeit. Naladit se na ni ovšem můžeme už nyní díky stejnojmennému singlu, který vznikal ve studiu La Fabrique ve Francii. O novém albu v tiskové zprávě informovala společnost Universal Music Czech Republic.

„V písni Zeit o smrtelnosti a pomíjivosti okamžiku, štěstí i životě prosí Till Lindemann svým velitelským barytonem čas, aby na chvíli zůstal stát. Vše je doprovázeno působivým videoklipem, který natočil Robert Gwisdek,“ popsala atmosféru singlu mluvčí společnosti Universal Music Czech Republic Tereza Burdová.

Oblíbená a kontroverzní kapela ve složení Till Lindemann, Paul Landers, Richard Z. Kruspe, Flake, Oliver Riedel a Christoph Schneider pracovala na jedenácti písních dva roky spolu s producentem Olsenem Involtini a na konci dubna se výsledkem pochlubí světu. Profil kapely Rammstein si můžeš přečíst také v našem článku.

Doporučeno
Rammstein: Mazaní mistři ironie a dvojsmyslů se zálibou v pyrotechnice Rammstein: Mazaní mistři ironie a dvojsmyslů se zálibou v pyrotechnice 27. září 2021 15:30

Prahu pak rozpálí už v neděli 15. a pondělí 16. května na pražském Letišti Letňany. Místo konání má kapacitu 5000 míst, ale mizí rychle. Právě kvůli obrovskému zájmu kapela přidala druhý termín.

Zajímavý vizuál ve formě impozantního přebalu dostalo i samotné album. Vyfotil jej kanadský hudebník a fotograf Bryan Adams na schodech památníku Trudelturm v berlínském Adlershofu.

Německá industrial metalová hudební skupina Rammstein vznikla v lednu 1994. Členové skupiny pocházejí z bývalé NDR a bývají považováni za hlavní představitele hudebního stylu Neue Deutsche Härte s prvky elektronické hudby. Většina textů skupiny je v němčině, zejména na posledních čtyřech albech se však v malé míře objevují i další jazyky – angličtina, francouzština, ruština, italština a jedna skladba je dokonce celá ve španělštině.

Domů
Sdílet
Diskuse