Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. března 2022 8:27
Čas čtení 1:10
Ilona Hobzová

Muž si odseděl 23 let za vraždu, kterou nespáchal. Nyní požaduje odškodné ve výši skoro 100 milionů dolarů

Muž si odseděl 23 let za vraždu, kterou nespáchal. Nyní požaduje odškodné ve výši skoro 100 milionů dolarů
Zdroj: Pexels/Rodnae/volně k užití (ilustrační foto)
NEWS SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA)
Uložit Uložené

Lamonte McIntyre byl neprávem odsouzen za dvojnásobnou vraždu v roce 1994. Informovala o tom místní média.

Lamonte McIntyre byl v roce 1994 odsouzen za dvojnásobnou vraždu, kterou nespáchal. Ve vězení neprávem strávil dvacet tři let. Nyní požaduje odškodné ve výši 93 milionů dolarů, tedy více než dvě miliardy korun, od okresu Wyandotte v americkém státe Kansas. K odpovědnosti vyzval také detektiva, který tehdy vraždy vyšetřoval. Informaci přinesly tamní noviny The Kansas City Star.

Žalobu v americkém okrese Kansas podal McIntyre společně se svou matkou s vysvětlením, že za porušování jejich občanských práv je zodpovědná vláda a policista Roger Golubski, který tehdy vraždy vyšetřoval. Sám McIntyre požaduje 72 milionů dolarů za neoprávněné uvěznění, 1,6 milionů dolarů za ztracené kariérní příležitosti a 20 milionů dolarů jako odškodné.

Mužova matka Rose McIntyre požaduje 30 milionů dolarů. Tvrdí, že detektiv Roger Golubski ji sexuálně napadl. Protože později odmítala další jeho sexuální návrhy, obvinil jejího syna z dvojnásobné vraždy. Podle deníku The Guardian tvrdí McIntyre, že Golubski roky zneužíval několik Afroameričanek a jeho kolegové o tomto chování věděli. Předsoudní příkaz obsahuje informace o 73 ženách.

Podle právníků McIntyrových byl Golubski zkorumpovaný policista, který svůj odznak využíval k šikaně afroamerických obyvatel města. Golubski všechna obvinění odmítá. Stejně tak vláda, která uvedla, že jednání policistů bylo nad rámec její práce. Federální soudce ve čtvrtek soudní proces na 7. listopadu.

Doporučeno
Záhadná smrt Kendricka Johnsona: Tělo studenta bylo nalezeno srolované v žíněnce. Jeho orgány zmizely a nikdo nebyl potrestán Záhadná smrt Kendricka Johnsona: Tělo studenta bylo nalezeno srolované v žíněnce. Jeho orgány zmizely a nikdo nebyl potrestán 19. března 2022 12:30

McIntyre strávil za mřížemi 23 let. Odsouzen byl v roce 1994 za vraždy Doniela Quinna a Donalda Ewinga, oba byli zastřeleni za bílého dne. Proti McIntyreovi mluvily výpovědi očitých svědků, o kterých právníci propuštěného tvrdí, že je k nim Golubski dotlačil. 

McIntyre, kterému bylo v té době pouhých sedmnáct let, vždy trval na své nevině. Byl mu povolen nový proces, který skončil jeho propuštěním v říjnu 2017. Za neoprávněné uvěznění tehdy získal 1,5 milionu dolarů. McIntyre i jeho matka nyní trpí podle The Guardianu posttraumatickou stresovou poruchou. 

Domů
Sdílet
Diskuse