Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. května 2022 11:26
Čas čtení 0:59
Vojtěch Vanda

Skupina pasažérů v letadle rozesílala přes AirDrop obrázky leteckých katastrof. Vyvolali paniku, hrozí jim až 3 roky vězení

Skupina pasažérů v letadle rozesílala přes AirDrop obrázky leteckých katastrof. Vyvolali paniku, hrozí jim až 3 roky vězení
Zdroj: Unsplash/Kevin Woblick/volně k užití
NEWS IZRAEL
Uložit Uložené

Devítka izraleských občanů měla před vzletem rozeslat obrázky pomocí funkce AirDrop.

Policie v Izraeli zatkla devět osob, které měly před odletem z mezinárodního letiště Bena Guriona v Tel Avivu do Istanbulu posílat spolucestujícím obrázky havarovaných letadel. K tomu využili funkci AirDrop na svých iPhonech. Izraelská správa letišť (IAA) uvedla, že podezřelí mohou být obviněni z trestného činu šíření nepravdivých informací, za což by v případě odsouzení mohli dostat maximální trest ve výši 3 let za mřížemi, informuje The Guardian.

Doporučeno
Young Thug a Gunna byli zatčeni. Spolu s dalšími 26 osobami budou čelit obvinění ze spojení s aktivitami gangů Young Thug a Gunna byli zatčeni. Spolu s dalšími 26 osobami budou čelit obvinění ze spojení s aktivitami gangů 10. května 2022 10:54

Vtipkovat se někdy opravdu nevyplácí, což už nyní ví devítka izraelských občanů, která se rozhodla, že spolucestující před cestou do Istanbulu trochu vyděsí. V letadle společnosti AnadoluJet, které se zrovna připravovalo ke vzletu, poslali pomocí funkce AirDrop lidem kolem sebe obrázky z leteckých katastrof.

To, co se může někde zdát jako nevinný žert, je ale v Izraeli bráno za velkou hrozbu. „Devět osob je podezřelých z posílání snímků letecké katastrofy v letadle, což vyvolalo paniku a zpozdilo odlet letadla o několik hodin," uvedla policie v prohlášení. „Všech devět podezřelých je vyslýcháno policií," dodala s tím, že trestný čin lze brát jako teroristickou hrozbu.

Obrázky v letadle způsobily paniku, jedna cestující dokonce omdlela. Pasažéři následně upozornili kapitána, který se rozhodl, že let odloží. Do Istanbulu se tak odcestovalo až za 4 hodiny. 

Jak upozorňuje The Guardian, v poslední době se jedná hned o druhý případ vyvolané paniky na izraelském letišti. Naposledy se to stalo 28. dubna, kdy si americká rodina chtěla s sebou odvézt aktivní dělostřelecký granát, který našla během prázdnin v zemi. Zaměstnanci letiště ho našli v jejich zavazadlech.

Domů
Sdílet
Diskuse