Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. září 2023 13:00
Čas čtení 4:19
Tereza Šnajdrová

Brutální vražda otřásla Prahou: Zavraždil kamarádku, ukryl ji do gauče a nechával na ní přespávat návštěvy

Brutální vražda otřásla Prahou: Zavraždil kamarádku, ukryl ji do gauče a nechával na ní přespávat návštěvy
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
ZAJÍMAVOSTI KRIMI KRIMI SERIÁLY NEJZNÁMĚJŠÍ PŘÍPADY ČESKÉ MORDPARTY PRAHA
Uložit Uložené

Děsivý případ, o kterém ti dnes budeme vyprávět, se odehrál v létě roku 1997.

Princezna Diana vyráží na cestu do USA, svět za pár měsíců ovládne hit Barbie Girl od skupiny Aqua... Byl červen 1997 a na pražském Smíchově postarší muž nalezl něco, na co nikdy nezapomene. Jak už to v žánru true crime bohužel bývá, nebyl to pěkný nález a policie musela okamžitě začít s vyšetřováním vraždy mladé ženy. O pomoc se ochotně přihlásil jistý Antonín, který se později vybarvil jako bezcitný vrah. Právě on měl mrtvou dlouhé dny ukrytou v gauči, na kterém přespávaly návštěvy. Její tělo nakonec rozřezal a jeho části roznesl po Praze.

Článek je součástí série Nejznámější případy české mordparty. Zapni si upozornění, ať nepřijdeš o žádný z příběhů, které pro tebe chystáme.
Doporučeno
Nejzáhadnější případ pražské mordparty. Alena zmizela na Vinohradském hřbitově, její tělo se nikdy nenašlo Nejzáhadnější případ pražské mordparty. Alena zmizela na Vinohradském hřbitově, její tělo se nikdy nenašlo 29. srpna 2023 6:00

Po Praze byly rozmístěny kusy ženského těla

Psalo se 12. června 1997 a na rohu Holečkovy ulice na Smíchově se popelnicemi prohraboval postarší muž. Tu uviděl sportovní tašku, která vypadala jako nová, a zatoužil si ji nechat. Tašku vzal do ruky, otevřel a podíval se dovnitř. Následoval šok. V zavazadle se totiž nacházela ženská hlava odťatá od těla. Muž okamžitě přivolal policii a ta začala pátrat. Kdyby jen tušil, že ho po celou dobu sleduje někdo z okna…

 
Jen o den později pak byly nalezeny další části těla. Ve vnitrobloku v nedaleké Práchnerově ulici se nacházela krabice od lyžařských bot a v ní další části zavražděné. „Jedná se o ženu ve věku 25 až 30 let. Zjištěna byla tříštivá vpáčená zlomenina levé čelní kosti,“ komentoval později nález těla soudní lékař.  

Doporučeno
„Bůh je sex.“ Vůdce sekty Děti boží zneužíval i ty nejmenší děti. Sekta pod novým jménem funguje dodnes, dokonce i v Česku „Bůh je sex.“ Vůdce sekty Děti boží zneužíval i ty nejmenší děti. Sekta pod novým jménem funguje dodnes, dokonce i v Česku 27. srpna 2023 6:00

Teď už zbývalo jen jediné – ženu identifikovat. S tím pomohl jen o tři dny později jistý Antonín Mokrý, který zareagoval na výzvu v médiích, k níž byl připojen upravený portrét zavražděné. Policistům sdělil, že je její podnájemník. „Jde o mou kamarádku Markétu. Odešla z domova a již se nevrátila,“ uvedl. Týmu vyšetřovatelů zároveň poskytl kontakty na její známé, a dokonce prstem ukázal na potenciální podezřelé z vraždy.
 
Jenže na policii byl Antonín Mokrý krátký. Zkušené kriminalisty okamžitě napadlo, že ve vraždě by mohl být namočen právě on, a tak na něj udeřili. Mokrý se k vraždě po pár hodinách přiznal.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash/Erol Ahmed/volně k použití

Mladá žena doplatila na svou dobrotu

Antonín Mokrý byl jen před pár měsíci propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za tzv. nedbalku. Tak se hovorově označuje dopravní nehoda zaviněná nedbalostí. „Působil velmi přesvědčivě,“ vzpomínají na něj policisté, kterým Mokrý ochotně předával kontaktní údaje na Markétiny známé a diktoval jim adresy možných podezřelých. Zdál se být jako ideální svědek. 

Doporučeno
KVÍZ: Dostat dožínky za elpíčko. Vyznáš se v tajném jazyce českých věznic? KVÍZ: Dostat dožínky za elpíčko. Vyznáš se v tajném jazyce českých věznic? 4. dubna 2023 8:30

Protože po návratu z věznice neměl kam složit hlavu, Markéta se ho ujala a nabídla mu k pronájmu svůj byt. Ze začátku vše šlapalo, ale zlom nastal 10. června, kdy Mokrý slavil 25. narozeniny. Těšil se prý, až je spolu s ním Markéta oslaví, ale jí se příliš nechtělo. Před oslavou si totiž zakouřila marihuanu, byla ospalá a nebylo jí moc dobře. „Vrátila se domů. Řekla, že nikam nepůjde. Kouřila trávu a bylo jí špatně,“ popsal Mokrý.

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse