Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. října 2023 v 15:18
Čas čtení 0:30
Lucie Kotvalová

Muž předstírá infarkt, aby se vyhnul placení v restauracích. Už dvacetkrát ho zatkla policie

Muž předstírá infarkt, aby se vyhnul placení v restauracích. Už dvacetkrát ho zatkla policie
Zdroj: Wikimedia Commons / Irfansevket2905
ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Padesátiletý Litevec za jídlo odmítá platit. Nejdříve se proto vymlouvá, a pokud to nestačí, předstírá infarkt.

Padesátiletý muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, nalezl zajímavý způsob, jak se vyhnout placení v restauracích. Předstírá infarkt. Taktika se mu ovšem příliš neosvědčila. Minulý měsíc byl – již podvacáté – zadržen, cituje médium Complex španělské autority.

Ve zprávě tiskové agentury EFE z minulého měsíce se píše, že byl muž naposledy zatčen ve španělské oblasti Alicante poté, co „se vrhl na zem“ a „předstíral, že je mu špatně“.

Předtím se ovšem z placení 34,85 eura za paellu s mořskými plody a whisky snažil dostat jinou „bojovou“ strategií – tvrdil, že si pro peníze potřebuje dojít na hotelový pokoj. 

Podle reportu agentury EFE i separátní výpovědi zástupce Národní policie Alicante se jedná již o dvacáté zatčení tohoto litevského občana. Podle výpovědi policie se muž pokaždé, když strážníci na místo dorazí, jejich směrem usmívá.

Domů
Sdílet
Diskuse