Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
18. ledna 2024 16:00
Čas čtení 3:47
Adéla Ježková

„Mám velký penis. Je to výhra?“ Konečně se dozvíš, jestli velký penis vede k většímu uspokojení

„Mám velký penis. Je to výhra?“ Konečně se dozvíš, jestli velký penis vede k většímu uspokojení
Zdroj: Unsplash/volně k užití
REFRESHER MUŽSKÉ ZDRAVÍ SEX VZTAHY
Uložit Uložené

Opravdu platí, že čím větší, tím lepší?

Až 15,2 centimetru. Tolik si podle studie z roku 2020 většina mužů myslí, že je průměrná délka ztopořeného penisu. Ve skutečnosti je to ale mnohem méně, značná část průzkumů ukazuje spíše na hodnotu okolo 13 centimetrů.

Tento aspekt lidské anatomie obklopuje nespočet mýtů a mylných představ o tom, že velikost významně ovlivňuje sexuální uspokojení, počet sexuálních partnerů či partnerek, nebo dokonce plodnost. Prostě větší = lepší.

Doporučeno
Přivítej ho úsměvem a teplou večeří, načechrej mu polštář. Zkusila jsem týden žít podle rad pro manželky z roku 1955 Přivítej ho úsměvem a teplou večeří, načechrej mu polštář. Zkusila jsem týden žít podle rad pro manželky z roku 1955 15. ledna 2024 12:00

Nic z toho samozřejmě není pravda. Souvislost mezi velikostí penisu a sexuálním uspokojením je ve skutečnosti mnohem složitější než stereotypy udržované společenskými normami. Výzkumy totiž ukazují, že 85 procent heterosexuálních žen je spokojeno s velikostí penisu svého partnera a 49 procent gay mužů tvrdí, že na velikosti nezáleží.
 
Přesto se cringe vtípky o „malých kašpárcích“ objevují i v roce 2024.
 
Zeptal se ale někdo těch „pěkně obdařených“, kteří mají „nabito v kalhotách“ a jsou „králi chobotů“? Prostě těch, kteří „ho mají velkého“, jestli je to vážně lepší? Refresher ano.

Jaký je sexuální život s velkým penisem?

Před rozhovorem s pětadvacetiletým Jakubem jsem nervóznější než obvykle. Známe se sice už dlouhá léta a řekla bych, že jsme dobří přátelé, podobnou konverzaci jsme spolu ale ještě nevedli. Budeme se bavit o jeho penisu.


Už samotné domlouvání rozhovoru pro mě bylo lehce nekomfortní. Nemluvili jsme spolu několik týdnů a najednou mu ve zprávách blikne: „Čau Kubo, pracuji na jednom článku. Podělil by ses se mnou o to, jaké to je žít s velkým penisem?“ Po slíbené anonymizaci a zapřisáhnutí, že o jeho genitálu napíšu jen to, co bude sám chtít, se smíchem souhlasil.

Doporučeno
Zkusila jsem během menstruace volně krvácet. Co zjistíš, až když odhodíš tampony a vložky? Zkusila jsem během menstruace volně krvácet. Co zjistíš, až když odhodíš tampony a vložky? 7. ledna 2024 10:00

Pro upřesnění, Jakuba jsem nikdy neviděla nahého. Jak tedy můžu vědět, jak vypadá, když sundá trenýrky? Prostě se to o něm říkalo. Vždycky a všude. Na všech party, sešlostech, svatbách a oslavách. Při rozhovoru jsem si uvědomila, jak moc toxické to vlastně je. Kubu, našeho dobrého kamaráda, který má spoustu skvělých vlastností, jsme dětinskými vtípky zredukovali na jednu část jeho těla.
 
Když jsem byla mladší, vůbec jsem si neuvědomovala, jak nevhodné je komentovat něčí tělo. Vždyť plácání někoho po zádech za to, jaký je „alfa chlapák“, je přece kompliment, ne? Ne.

veľkosť penisu
Zdroj: Pexels/Dainis Graveris


Toto téma otevírám hned na začátku. „To je vlastně něco, co jsem si k tomu sepsal, když jsi mi řekla, ať si připravím nějaká pro a proti,“ říká k tomu Kuba. „Všichni mě znali jako toho s velkým p*rem. Když jsem byl mladší, tak jsem to bral jako výhodu. Pak to ale začalo být spíš otravné a často jsem se kvůli tomu cítil nepříjemně. Smál jsem se, jen abych nebyl za suchara,“ doplňuje.
 
Tak to bychom měli první negativum života s velkým penisem. Prostě se to o vás ví a každý to komentuje. V milostném životě to ale přece musí být velká výhra. Nebo nám to tak alespoň předkládají stereotypy – a pornografie. Tak jak je to? Kubo?
 
„Žádná z mých sexuálních partnerek si nikdy nestěžovala. Pravda ale je, že většinou šlo vyloženě jen o one night standy, kdy mě bohužel ani nic moc jiného než vlastní potěšení nezajímalo. Upřímně, do postele jsem chodil s tím, že jsem v sexu dobrý, protože mám velký penis. V tom je ta prvotní velká výhoda – nikdy jsem neměl nízké sebevědomí kvůli tomu, co mám v kalhotách. Změna přišla až v mém prvním vážném vztahu,“ popisuje mladík.

Au, to bolí

„Moje tehdejší holka byla první, kdo nebyl z mého vybavení ‚tam dole‘ nadšený. Sex se mnou ji bolel, přitom já jsem se ani nemohl dostat úplně ‚dovnitř‘. Kvůli tomu jsme se sexu začali časem vyhýbat. Navíc jsme byli mladí a nezkušení a nevěděli jsme, jak tohle řešit nebo jak vůbec komunikovat,“ říká Jakub.

Doporučeno
ANKETA: „Ženy si znásilnění vymýšlejí, medicína kvůli nim ztrácí prestiž.“ Ptali jsme se osobností, co je v roce 2023 naštvalo ANKETA: „Ženy si znásilnění vymýšlejí, medicína kvůli nim ztrácí prestiž.“ Ptali jsme se osobností, co je v roce 2023 naštvalo 3. ledna 2024 8:00

Problémy v intimním životě nakonec byly také tím, co přispělo k rozchodu. „Byl jsem z toho hodně smutný a poměrně dlouho si to dával za vinu. Byl to pro mě první moment, kdy jsem si řekl, že velký penis je někdy spíš prokletí než super výhoda,“ dodává s tím, že tehdy ale zkrátka – snad možná i kvůli studu – nevěděl, jak něco takového řešit.

Byl to pro mě první moment, kdy jsem si řekl, že velký penis je někdy spíš prokletí než super výhoda. 

Po konci vztahu se Jakub cítil, jako by zklamal. Nějakou dobu se dokonce sexu úplně vyhýbal, aby nemusel čelit dalším nepříjemnostem. Když už se k nějakým intimitám schylovalo, nebyl z nervozity schopný erekce. To Jakub se smíchem komentuje slovy: „Z alfa samce zvadlou nudlí.“
 
„Když jsem začal randit se svou současnou přítelkyní, z prvního sexu jsem byl opět nervózní. A jak se pak taky ukázalo, právem. Opakovala se stejná situace – bolest, snažení se ‚trefit‘ a nakonec všude sucho a trapné ticho,“ říká Jakub se smíchem, přestože tehdy mu bylo spíš do pláče.

Řešení? Komunikace a správná poloha

Se svou partnerkou na to ale posléze šli jinak. O „malé velké“ komplikaci si promluvili a společně začali hledat řešení. Jakub se dokonce spojil se sex koučkou. „Vyzkoušeli jsme x nejrůznějších lubrikantů, až jsme nakonec došli k tomu nejdůležitějšímu – správné poloze,“ vysvětluje Kuba a dodává: „To je vlastně v našem případě to, na čem záleží úplně nejvíc. Milujeme se v polohách, při kterých nedochází k úplně hluboké penetraci. Nechci, aby mou partnerku sex bolel, pak přece ztrácí smysl.“

 
A jaké polohy to jsou? „Většinou jde v podstatě o to, že žena je ta, kdo má kontrolu. Tudíž může regulovat hloubku, četnost a sílu přírazů. Jde například o pozice, kdy je žena nahoře nebo se ‚spoonujeme‘. Ale třeba doggy style nebo anální sex jsou pro nás nepřípustné. Vynahrazujeme si to ale spoustou orálního sexu,“ prozrazuje Jakub s potutelným úsměvem.
 
„Úplně nejdůležitější je ale komunikace. Kdykoli partnerku něco bolí, řekne mi a přestaneme. Sex se přece musí líbit nám oběma. Nejprve ale člověk potřebuje odhodit stud a mluvit otevřeně – což by ovšem měl být ve vztazích základ,“ uzavírá.

Domů
Sdílet
Diskuse