Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 7. 3. 2021 svátek má Tomáš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hry
9
Ondřej Jarůšek
18. červenec 2015, 14:04

Experimentální hororovka posouvá herní hranice. Až zemře příliš mnoho lidí, navždy skončí

Připravovaná hororová hra The Flock nabídne opravdu netradiční herní zážitek. Poté, co zemře příliš mnoho hráčů, přestane se prodávat a po finálové bitvě navždy skončí.

Ondřej Jarůšek
18. červenec 2015, 14:04
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Experimentální hororovka posouvá herní hranice. Až zemře příliš mnoho lidí, navždy skončí

Vždycky je pouze dobře, pokud se herní vývojáři pokoušejí přijít s něčím novým, neotřelým, nevyzkoušeným. Na podobný přístup a z něho plynoucí netradiční zážitek se snaží nalákat hráče také tvůrci nadcházejícího titulu The Flock ze studia Vogelsap.

 

Jedná se o asymetrickou multiplayerovou hororovku (což už vlastně samo o sobě je docela neobvyklé), která bude mít předem nastavený určitý počet celkových životů a s každým úmrtím hráče se tento počet sníží. A co se stane, až tato celková hodnota spadne na nulu? Hra bude jednou provždy stažena z prodeje a ti hráči, kteří ji již budou vlastnit ve své herní knihovně na Steamu, dostanou možnost si zahrát velkolepé, smrtelné finále, po kterém hra nenávratně skončí a už dále nebude hratelná. 

  

Experimentální hororovka posouvá herní hranice. Až zemře příliš mnoho lidí, navždy skončí

 

A o co ve hře půjde? Hráči na sebe vezmou podobu monster (příslušníků Hejna - The Flock) a budou se snažit najít a zabít Nosiče, což je první hráč, kterému se podaří naleznout Artefakt světla. Právě toto světlo mu bude jediným ochranným prostředkem před ohavnými monstry, kterým je může i zabít. Pokud ale bude zabit Nosič, jeho místo nahradí hráč, který ho usmrtil. Každá smrt monstra z Hejna potom o jeden život sníží globální přednastavenou hodnotu životů, která zatím ještě nebyla upřesněna.   

 

Mně osobně tento koncept hry přijde sympatický. Hráč do ní bude vstupovat s vědomím, že jednoho dne se hra uzamkne a navždy skončí. Inovativní pomíjivost hry má potenciál dodat hernímu prožitku zvláštní esenci napětí v kombinaci s mírou elektrizujícího vzrušení, díky čemuž by The Flock mohlo být přínosem pro celý herní průmysl.  

 

Autoři si jsou ovšem vědomi rizik. Jedním z nich je, že pokud bude cena nastavená příliš vysoko, žádných velkých prodejů se nedočkají. protože nikdo nezaplatí balík za hru, kterou dřív nebo později stejně nebude moct hrát. Taky je třeba se vyhnout nastavení celkového počtu životů příliš vysoko, protože hrozí, že než k samotnému finále dojde, hráči už budou znuděni. „Ohromně zde riskujeme, ale studio Vogelsag se rádo vydává na dobrodružství. Dobrodružství jsou vzrušující zážitky s neznámým výsledkem. A přesně to The Flock reflektuje. Vrháme se do neznáma a hráčům nabízíme jedinečný zážitek“, prozradil šéf vývoje Jeroen van Hasselt serveru Eurogamer.

 

Experimentální hororovka posouvá herní hranice. Až zemře příliš mnoho lidí, navždy skončí

 

Pokud jde o časoprostorové zasazení, tak by se The Flock měl odehrávat v roce 3000 v ruinách zpustošené Země. Staletí devastujícího znečisťování přírody a ovzduší zapříčinilo zablokování průchodu slunečních paprsků a svět byl uvalen do trvalé temnoty. Poté jako dominantní životní druh na Zemi vzniklo právě Hejno.  

 

Experimentální hra The Flock by měla vyjít někdy ve třetím kvartálu letošního roku. Zatím se můžete podívat na záběry z uzavřené alfy:

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.