Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
6. června 2017 18:11
Čas čtení 0:00
Matěj Toman

Šampionka na startu! Eva Samková si zpříjemňuje přípravu longboardovým závodem

REFRESHER
Uložit Uložené

Když zazní startovní povel, šest jezdců na longboardu se vydá na speciální pumptrackovou trať plnou boulí a klopených zatáček.

Snowboardová královna Eva Samková se chystá na vrchol letošní sezony do Pchjongjangu. Letní suchou přípravu se rozhodla okořenit longboardcrossovým závodem Red Bull Feel the Wheel v Benátkách nad Jizerou. Po dvouleté pauze se 17. června postaví na start speciálně upravené trati a bude se snažit obhájit předloňské vítězství. „Posledně jsem to nečekala. Letos si úplně nevěřím, konkurence bude velká,“ směje se nejlepší žena Světového poháru ve snowboardcrossu.

Šampionka na startu! Eva Samková si zpříjemňuje přípravu longboardovým závodem
Zdroj: Dan Vojtěch / Red Bull Content Pool

Za necelý měsíc se do Benátek nad Jizerou sjede longboardová elita z celých Čech. V unikátním klání, ve kterém se kombinuje snowboardcross a jízda na „dlouhém prkně“, budou závodníci a závodnice bojovat o titul krále Red Bull Feel the Wheel. „Bude to stoprocentně veliký,“ slibuje duchovní otec celé akce biker Michal Maroši.

Kromě benátského klání se Eva Samková momentálně věnuje atletice a posilování. V srpnu pak uteče trénovat z teplých českých krajin na zasněžené vrcholky argentinských hor do Jižní Ameriky.

Šampionka na startu! Eva Samková si zpříjemňuje přípravu longboardovým závodem
Zdroj: Lukáš Wagneter / Red Bull Content Pool

Eva Samková ale nebude jedinou hvězdou prohánějící se na prkně po dráze. Společnost jí bude dělat její snowboardový tým. Samozřejmostí je také start již zmiňovaného Michala Marošiho. Ten před dvěma lety skončil na třetí příčce a své umístění bude chtít v letošním ročníku určitě vylepšit. Skateboardové triky vymění v Benátkách za rychlost a pověstné pumpování několikanásobný mistr české republiky a jediný český vítěz světového poháru ve skateboardingu Maxim Habanec.

Takhle to vypadalo na minulém ročníku

Registrace pro závodníky do letošního ročníku najdete tady.

Domů
Sdílet
Diskuse