Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. srpna 2017 17:04
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Umělá inteligence od startupu Elona Muska poprvé v historii rozdrtila ve hře Dota 2 ty nejlepší světové hráče

TECH UMĚLÁ INTELIGENCE
Uložit Uložené

Startup OpenAI Elona Muska slaví úspěch. Na vyspělou umělou inteligenci profesionální hráči v soubojích jeden na jednoho nestačili.

Každý rok si společnost Valve, která provozuje populární distribuční program Steam, pro diváky svého prestižního turnaje The International, v němž hráči zápasí ve hře Dota 2, připraví nějaké milé překvapení a ani letošní ročník nebyl výjimkou. Tentokrát slovo dostala umělá inteligence od startupu OpenAI, jehož spoluzakladatelem není nikdo jiný než vizionář Elon Musk, a fanoušci v prostorném v sále i ti doma, co událost sledovali po streamu, se tak před pár dny stali svědky něčeho nevídaného. V přednatočeném promo videu jsme se totiž dozvěděli, že vývoj umělé inteligence pokročil již natolik, že se jí v soubojích jeden na jednoho podařilo porazit několik profesionálních hráčů, kteří patří ke světové špičce, a aby toho nebylo málo, názorné demonstrace jsme se pak dočkali i v přímém přenosu.


Přímo na místě před zraky všech diváků se s technologií firmy OpenAI utkal další herní profesionál Danylo „Dendi“ Ishutin, do kterého přihlížející davy vkládaly nemalé naděje, avšak ani to mu ve finále nebylo nic platné. Po dvou prohrách Danylo musel uznat, že na umělou inteligenci nestačí. Sám Elon Musk se pak na svém Twitteru pochlubil, že je to vůbec poprvé, co umělá inteligence dokázala v kompetitivním eSportu pokořit profesionální hráče. K tomu, aby se systém naučil hru hrát na takovéto úrovni, bylo navíc zapotřebí jen dva týdny reálného času.

Doporučeno
„Přestal jsem pracovat a vycházet z domu, abych si s ní pořád psal.“ Ničí AI přítelkyně generace mužů? „Přestal jsem pracovat a vycházet z domu, abych si s ní pořád psal.“ Ničí AI přítelkyně generace mužů? 12. února 2024 10:00

Současně je však třeba připomenout, že umělá inteligence zápasila ve svých ideálních podmínkách a ve hře pět proti pěti, což je standardní podoba zápasu Doty 2, by zatím takto působivých výsledků zdaleka nedosahovala. Na to bude zkrátka ještě potřebovat další učení a trénink. Společnost OpenAI se však již nechala slyšet, že na svém systému bude ještě pracovat a pokud vše půjde tak, jak má, možná se příští rok na turnaji utká hned proti pěti profesionálním hráčům najednou.

 Zápas začíná zhruba v čase 13:00

Domů
Sdílet
Diskuse