Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. srpna 2017 15:43
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Praha chce dostat segwaye z ulic. Chystá rozšíření oblasti, ve které jsou zakázané

ZAJÍMAVOSTI ČESKO
Uložit Uložené

Město se snaží vyjít vstříc místním a rozšiřuje hranice, kde je zakázáno jezdit na segwayi.

Určitě to znáš. Jdeš po centru Prahy a najednou se proti tobě vynoří skupinka divokých turistů, kteří jedou vedle sebe na segwayích. Turisté nedávají pozor, chodník úzký, vozítka velké a vznik nějakého problému je na dosah.

Vedení pražského magistrátu si to po opakovaných žádostech o omezení provozu segwayů konečně uvědomilo a na konci loňského roku uvedlo v platnost vyhlášku, která zakazovala jezdit na vozítkách na celém území Prahy 1 a částech Vinohrad, Žižkova, Prahy 4, Smíchova a také na Letné, v Libni a Holešovicích. Za porušení vyhlášky hrozí pokuta 2000 korun.

Praha chce dostat segwaye z ulic. Chystá rozšíření oblasti, ve které jsou zakázané
Zdroj: ŠJů/Wikimedia Commons

Provozovatelé půjčoven těchto dvoukolových vozítek si proti této vyhlášce stěžovalo na ministerstvu dopravy. Bohužel se tento nešvar ale mezitím přesunul na území, na kterém byl povolený. A právě na tato místa se Praha teď také chystá. Chce rozšířit oblast zákazu o celé území Prahy 2 až na Prahu 10.

"Několik městských částí se na nás obrátilo, abychom zákaz rozšířili i na jejich území. Praze 2 a 10 jsme vyšli vstříc, protože se opravdu po prvotním omezení stalo, že se vozítka přesunula na jejich území a problém se z historického centra přesunul o několik ulic vedle. Nechceme tím nikoho šikanovat, ale naopak se snažíme chránit lidi tam, kde to přesahuje únosnou mez," řekla pro ČTK primátorka Prahy Krnáčová.

Doporučeno
Thirty Seconds to Mars přivezli do Prahy hudební mišmaš. Show připomínala rockový nářez i diskotéku z Horní Dolní (Reportáž) Thirty Seconds to Mars přivezli do Prahy hudební mišmaš. Show připomínala rockový nářez i diskotéku z Horní Dolní (Reportáž) 16. května 2024 13:00

Jak ale ve svém tweetu uvedl Janek Rubeš, problém to zase tolik neřeší. Provozovatelé zákon obešli změnou vozítka na elektrokoloběžky, které jsou ještě větší a nebezpečnější, a pro které žádné zákazy neplatí.

Domů
Sdílet
Diskuse