Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. srpna 2017 12:05
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Herní hit roku PlayerUnknown's Battlegrounds je k nezastavení. O víkendu se na Steamu dostal na první místo před Dotu 2

TECH STEAM
Uložit Uložené

Studio Bluehole si na konto připisuje další podstatný úspěch. Hra PlayerUnknown's Battlegrounds se v počtu aktivních hráčů ve stejnou chvíli objevila na prvním místě.

Ačkoliv se multiplayerový titul PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) hráčům v early access verzi zpřístupnil teprve v březnu letošního roku, stihl za tu dobu jako nezastavitelná lavina smést prakticky vše, co mu stálo v cestě. Hra zažila (a stále zažívá) doslova raketový nárůst hráčů, a kde až se jejich počet zastaví, to už se radši ani neodvažujeme odhadovat. Jedno je však jisté, a sice, že titul má za sebou další zásadní milník, kterým se šéf vývoje Brendan „PlayerUnknown“ Greene pochlubil na svém Twitteru.

V neděli se totiž stále oficiálně nevydaná hra dostala s 877 tisíci hráči aktivních ve stejný moment na první místo před MOBA titul Dota 2, který pochází z dílny společnosti Valve, provozovatele distribučního programu Steam, a žebříčkům dlouhodobě vévodí. A přestože se hra na vrcholu příliš dlouho neohřála a Dota 2 se zase brzy dostala do vedení, je to pro autory titulu stále neobyčejný úspěch


Doporučeno
Rush na B či legendární de_dust2. Counter-Strike 1.6 hráli všichni a i po 15 letech existují přeplněné servery Rush na B či legendární de_dust2. Counter-Strike 1.6 hráli všichni a i po 15 letech existují přeplněné servery 29. listopadu 2019 16:37

Je však třeba připomenout, že v celkovém žebříčku největšího počtu hráčů všech dob Dota 2 nepřerušeně kraluje a nad titulem Brendana Greena si pořád drží ještě solidní náskok. Nicméně vzhledem k jeho současné masivní popularitě bychom se vůbec nedivili, kdyby PUBG připravilo Dotu 2 o prvenství i v žebříčku top rekordů. Na to si však zřejmě ještě nějakou chvíli počkáme.

Vydání plné verze by se hra na PC a Xbox One měla dočkat ještě do konce tohoto roku. Verze pro PlayStation 4 bude následovat o něco později. Více o hře PlayerUnknown's Battlegrounds si můžete přečíst v našem obsáhlém článku. Nechali jste se tímto novým herním fenoménem strhnout i vy? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse