Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. února 2018 20:36
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Gangsterka Irishman má nakročeno stát se nejdražším filmem, který kdy Martin Scorsese natočil

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Netflix na mafiánský velkofilm sází hodně peněz.

Existuje jen hrstka režiséru, jejichž jméno je samo o sobě natolik zvučné, že přitáhne do kinosálů zástupy diváků. Jedním z nich je bez pochyb Martin Scorsese, držitel Oscara a muž, který natočil filmy jako Zuřící býk, Casino, Skrytá identita nebo Vlk z Wall Street.

Jeho dosud nejdražším počinem z více než 30 snímků, které natočil, bylo dobrodružné drama Hugo a jeho velký objev, které stálo 150 milionů dolarů. Momentálně se však zdá pravděpodobné, že se budou historické údaje přepisovat. Probíhá totiž natáčení mafiánského krimi The Irishman, na nějž Netflix původně vyčlenil 125 milionů dolarů.

Gangsterka Irishman má nakročeno stát se nejdražším filmem, který kdy Martin Scorsese natočil
Zdroj: Home Box Office (HBO)

Podle informací magazínu Deadline se ale odhadovaná částka několikrát navýšila, v současnosti se pohybuje okolo 140 milionů dolarů a je pravděpodobné, že projekt nakonec spolkne ještě několik milionů navíc. Opět se tak ukazuje politika Netflixu, který neváhá riskovat a sáhnout hluboko do kapsy. A pokud se ptáte, proč je třeba tolik peněz navíc, předpokládanou odpovědí jsou speciální efekty.

Snímek se totiž bude odehrávat ve dvou časových rovinách, v polovině stopáže tak bude třeba digitálně „omladit“ Roberta De Nira, Al Pacina a Joe Pesciho. Je sice pravda, že by se výrazně ušetřilo, kdyby trojici herců v jejich mládí prostě ztvárnil někdo jiný, ale to by nebyl Netflix a Scorsese. 

Gangsterka Irishman má nakročeno stát se nejdražším filmem, který kdy Martin Scorsese natočil
Zdroj: Lionsgate

I přes eskalující cenu je však třeba myslet na některá fakta. Půjde o první film od Scorseseho od Casina z roku 1995, v němž se objeví de Niro. Zároveň se bude jednat o první film, na němž spolupracuje Al Pacino se Scorsesem a hlavně to bude vůbec poprvé, co se legendy De Niro, Pacino a Pesci objeví společně v jednom filmu.

A to je tak prestižní kombinace, že není divu, že do ní Netflix vkládá naděje i horentní sumy. Nezbývá než doufat, že to dopadne tak skvěle, jak to zní. 

Domů
Sdílet
Diskuse