Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. ledna 2019 10:53
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Meizu představuje první telefon bez konektorů a tlačítek. Nemá ani reproduktory

TECH
Uložit Uložené

Na telefonu najdete pouze malou dírku pro mikrofon a reset zařízení.

Přišel Apple a sebral nám 3,5mm jack vstup na sluchátka, nejdříve se všichni bouřili, ale postupem času k tomu tíhnou další výrobci mobilních telefonů. Ale čínský zástupce Meizu je o krok před ostatními.

Došlo totiž k představení jejich nového telefonu s názvem Meizu Zero. Ten nevznikl jen tak, má totiž přesně nula portů. A přináší tak téměř jednolitý design. Žádný konektor pro sluchátka, napájecí konektor, a dokonce ani slot pro SIM kartu.

Meizu Zero je opravdovým vzorem moderního designu a také technologií budoucnosti. Na zařízení totiž nenajdete ani reproduktor, zvuk se přenáší pomocí vibrací displeje. Těžko však aktuálně říct, jak to bude například s hlasitou hudbou.

Pro selfie kameru Meizu zvolilo 20Mpx přední kameru, na zadní straně telefonu pak najdeme kamery dvě. Jedna 12Mpx a druhá 20Mpx. Na obtíž zde není ani žádný spekulativní výřez a zákazníci si tak mohou užít hezký 5,9palcový displej.

K přenosu dat budete moci použít Bluetooth 5.0 nebo bezdrátový USB přenos. Ten slibuje rychlost srovnatelnou s klasickým přenosem USB 3.0. K nabíjení bude pochopitelně také docházet přiložením na bezdrátovou nabíječku.

Jelikož Meizu Zero neobsahuje žádný port na SIM, je jisté, že bude používat technologii eSIM, která na většině evropských trhů ještě ani není k dostání. Bohužel bude tedy dodáván pouze pro čínský trh.

Domů
Sdílet
Diskuse