Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. ledna 2019 10:41
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

iOS 13 dorazí ještě letos. iPhony se dočkají tmavého uživatelského prostředí

TECH
Uložit Uložené

Apple přinese z MacOS jednu ze zásadních vymožeností.

Poslední verze MacOS s označením Mojave pro počítače Apple dorazila minulý rok a přinesla jednu ze zásadních funkcí. Tou je možnost přepnout z klasického světlého uživatelského prostředí na tmavé.

Nejedná se pouze o věc vzhledu, ale například pro noční práci na počítači ji opravdu uvítáš, je totiž šetrnější vůči zraku.

Uživatelé tuto novinku chválí, konečně se totiž mohou zříct různých doplňků a programů třetích stran.

Nově se však tmavého prostředí dočkají i majitelé iPhonů a iPadů, vyplývá tak z nejnovějších informací magazínu Bloomberg. Tmavé prostředí, neboli dark-mode, by mělo být součástí iOS verze 13. Aktualizace by měla přijít v létě.

Součástí bude dále vylepšení prostředí, funkce Apple CarPlay a několik nových funkcí do iPadů. Mimo jiné se šušká i o možnosti rozdělení více oken vedle sebe, jako to znáš z desktopu. Apple totiž stále více směřuje iPad jako zařízení pro pracovní využití. Rozdělení oken by totiž skvěle podpořilo multitasking.

Letošní rok by mohl být podle nás rokem velkých změn v oblasti iPhonů. Snad se dočkáme i zavedení USB-C konektorů. Vše se ukáže na letošní koferenci WWDC, která bude opět nabitá novinkami, které již tradičně překvapí svět.

Domů
Sdílet
Diskuse