Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. června 2019 16:22
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Nejstarší Evropanka zemřela ve věku 116 let. Dlouhověkost připisovala abstinenci

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Italka skonala v rodinném kruhu.

V úterý skonala ve věku 116 let nejstarší Evropanka – Italka Giuseppina Robucci. Žena, kterou přezdívali babička Peppa, po sobě zanechala devět vnoučat a šestnáct pravnoučat. O jejím úmrtí informovala agentura ANSA.

Nejstarší obyvatelka starého kontinentu skonala ve svém domě v městečku Poggio Imperiale na jihu Itálie. Odvezla ji sem její rodina poté, co se její zdravotní stav zhoršil. Do té doby bydlela v nedalekém městě u své dcery. 

Giuseppina Robucci se narodila 20. března 1903 a zažila tak nejen Hitlera, ale i Františka Ferdinanda d'Este a obě světové války. V produktivním věku provozovala se svým manželem bar. Ovdověla už v roce 1982. Svoji dlouhověkost připsala abstinenci na cigaretách a alkoholu. K jejímu úmrtí se se zármutkem vyjádřil starosta města Alfonso D’Aloisio. Babička Peppa už v roce 2012 dostala titul čestné starostky.

Domů
Sdílet
Diskuse