Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. června 2019 15:26
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Maturant si v pražském klubu vzal tři extáze a zkolaboval. Po pěti dnech v nemocnici zemřel

ZAJÍMAVOSTI ČESKO
Uložit Uložené

Nebezpečné užívání drogy mladíka zabilo.

Devatenáctiletý mladík z Plzeňska oslavoval maturitu z pátku na sobotu v pražském klubu Storm, kde požil tři tablety extáze. Brzy nato zkolaboval a z kritického stavu se neprobral ani po pěti dnech v nemocnici. Ve středu odpoledne na následky zkolabování organismu zemřel.

„Brácha byl na akci v klubu Storm. Kolem druhé hodiny ho dva vyhazovači vyváděli ven z klubu do sanitky. V té padl do kómatu,“ popsala událost mladíkova sestra na svém Instagramu. Mladík byl převezen do pražské nemocnice IKEM

Doporučeno
Podlehli Češi extázi? Koule mohou tvému tělu způsobit pořádné potíže Podlehli Češi extázi? Koule mohou tvému tělu způsobit pořádné potíže 30. listopadu 2017 22:27

Informaci o jeho úmrtí ve středu odpoledne potvrdila mladíkova sestra. „Je konec. Vojtík svůj boj prohrál, už nežije,“ napsala. 

Maturant si v pražském klubu vzal tři extáze a zkolaboval. Po pěti dnech v nemocnici zemřel

Celé události se momentálně věnuje pražská kriminálka, která hledá eventuálního pachatele, jenž drogu mladíkovi prodali.

Klub Storm na stránce události o celé tragédii informoval takto: „Vojtu v klubu našel Marek Bureš (velký respekt) a vytáhl ho nahoru na vzduch a předal naší ochrance. Ihned jsme volali záchranku a Vojtu hlídali, doplňovali mu tekutiny a postupně mu ochlazovali organismus, tak abychom ho co nejdřív stabilizovali.

Záchranka přijela rychle a s malou pomocí si do ní došel Vojta sám. Samozřejmě byl překoplej. Údajně spolkl tři extáze. Nic méně s námi komunikoval ještě v sanitce. Blahopřáli jsme mu k maturitě a snažili se mu vysvětlit, ať na sebe dává příště větší pozor, a že 3 jsou vážně moc.“

Podobná nešťastná událost se stala i 9. června v Hradci Králové, kde zemřel devatenáctiletý muž, také na následky po požití extáze. Policie v souvislosti s touto tragédií ihned obvinila stejně starého dealera, který mu látku prodal. Je obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami, za což mu hrozí až 18 let vězení. 

O případu zjišťujeme více informací.

Domů
Sdílet
Diskuse