Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. července 2019 15:15
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

„Tak si píchni, dělej!“ řekl v hádce manželce. Ta ho čtyřikrát bodla

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Soud v Liberci řešil případ 66leté ženy, která pobodala svého manžela.

Dlouhodobé spory vyústily až k téměř smrtelnému útoku nožem. Přestože 66letá Jitka Dušátková z Jablonce nad Nisou žila se svým o 2 roky starším manželem v jedné domácnosti, každý z nich pobýval v jiné místnosti a své životy vedli odděleně. A právě ve společném bytě v březnu tohoto roku zašly vzájemné spory mezi manželi až do krajních mezí, informuje zpravodajský web Novinky.

Žena už delší dobu trpěla psychickými problémy, prudce se u ní měnily nálady, byla opakovaně v léčebně v Kosmonosích a užívala antidepresiva. 

Chatrný duševní stav tedy zřejmě v osudný den sehrál jistou roli. Ženu rozzlobilo, že muž na počítači hraje karty a nevšímá si jí, a tak v bytě vyhodila pojistky.  Ke konfliktu následně došlo právě u pojistek v předsíni.

Ilustrační obrázek

„Tak si píchni, dělej!“ řekl v hádce manželce. Ta ho čtyřikrát bodla
Zdroj: pixabay.com

„Tam to začalo. Pak jsem vzala nůž a řekla jsem mu: ‚Hele, co mám.' A on na to: ‚Tak si píchni, dělej!'“ řekla Dušátková. A ta bodla.

Naštěstí pro manžela však ani jednou ze čtyř ran vedených zezadu netrefila žádný životně důležitý orgán. Nejvážnější rána byla ta poslední, která muži způsobila rozsáhlé krvácení kolem ledviny.

Jako zázrakem však přežil a u proběhnuvšího soudu se manželky dokonce zastával. „Je to hodně moje vina. Z 50 procent jsem se na tom podepsal já a už jsem jí odpustil,“ uvedl na její obranu.

Trestu však neunikla. Případ v pondělí projednával liberecký krajský soud, od kterého Dušátková odešla s trestem 7,5 roku odnětí svobody. Rozsudek je zatím nepravomocný. 

Domů
Sdílet
Diskuse