Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. prosince 2019 13:50
Čas čtení 0:00
Vojtěch Vanda

Dva muži z Brna zapálili domek se čtyřmi psy kvůli dvěma rostlinám marihuany

NEWS BRNO MARIHUANA
Uložit Uložené

Malicherný spor bestiálně odnesla nevinná stvoření.

Policie obvinila dvojici mužů, kteří měli v září co do činění s požárem neobydleného drážního domku v Bílovicích nad Svitavou. Po uhašení požáru v něm totiž byla nalezena těla čtyř psů. Jejich smrt prý měla být odvetou za údajnou krádež marihuany. O případu informovala Policie ČR.

Doporučeno
Až osm let natvrdo za týrání zvířat či provozování množíren. Český parlament posunul novelu zákona Až osm let natvrdo za týrání zvířat či provozování množíren. Český parlament posunul novelu zákona 14. února 2019 20:04

Devětadvacetiletý muž společně se svým sedmadvacetiletým komplicem měli mít spor o dvě kytky marihuany se sedmadvacetiletou ženou, která jim je měla odcizit. Odhodlali se tak k odvetě, která zahrnovala i majitelčiny psy. Ty měla uvázané a zavřené v nepoužívaném drážním domku, jenž občas využívala. Nejprve chtěli ze zahrádky domku kytky odcizit a pak stavbu zapálit. Se psy uvnitř.

„Nakoupili benzín, který jim následně posloužil k zapálení majitelkou psů občas užívaného domku. Právě požár měl zakrýt stopy jejich počínání. To se jim ale ne zcela podařilo. Na ohořelých tělech psů byly patrné stopy násilí," upřesnil mluvčí policie Bohumil Malášek, což policistům uvedla i jejich majitelka. 

Dva muži z Brna-venkov zapálili domek se čtyřmi psy kvůli dvěma rostlinám marihuany
Dva muži z Brna-venkov zapálili domek se čtyřmi psy kvůli dvěma rostlinám marihuany Zdroj: Policie ČR

Hypotézu potvrdila i odborná expertíza. Podle veterinářů zvířata utrpěla devastační zranění, která však nemusela vést k okamžité smrti. Je tedy pravděpodobné, že psi uhořeli zaživa. Na základě tohoto odborného posudku a dalšího vyšetřování budou oba muži obviněni z trestného činu týrání zvířat.

Domů
Sdílet
Diskuse