Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
21. ledna 2020 17:22
Čas čtení 1:27
Antonín Havlík

IKEA chce v menších českých městech zavést speciální výdejny. V pražských pobočkách zavede výdejní boxy

KULTURA ČESKO
Uložit Uložené

Jaké novinky si IKEA připravila pro nadcházející roky?

Švédský nábytkový řetězec IKEA chystá na českém trhu pro rok 2020 zajímavé novinky. Jednou z nich například bude otevření výdejních míst v menších českých městech. Dočkat se má letos sedm z nich: České Budějovice, Hradec Králové, Liberec, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Plzeň a Zlín.

IKEA je nebude zaštiťovat svou značkou, ale bude možné si na toto místo objednat konkrétní zboží. To dříve nebylo možné„Zákazníci si tak mohou snadno vybrat, kde a kdy si chtějí nákupy vyzvednout. To, že si dovezou výrobky domů sami, je cenově dostupnou alternativou k transportní službě,” uvádí Federica Barberis, obchodní ředitelka IKEA pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko.

Pohodlnější odběr zboží chystá i v již zavedených pražských pobočkách na Černém Mostě a Zličíně. Chce tu do konce roku zavést speciální boxy, kde si zákazníci budou moci objednávku vyzvednout bez ohledu na otevírací dobu prodejny. 

 

IKEA chce v menších českých městech zavést speciální výdejny. V pražských pobočkách zavede výdejní boxy
Zdroj: Seth Werkheiser/Flickr
Doporučeno
IKEA bude prodávat nábytek imitující ikonické seriály. Zařiď si pokoj jako ze Simpsonových, Přátel nebo Stranger Things IKEA bude prodávat nábytek imitující ikonické seriály. Zařiď si pokoj jako ze Simpsonových, Přátel nebo Stranger Things 30. května 2019 16:33

Změny směrem ekologii a on-linu

Švédský gigant představil novinky v souvislosti s proměnou, kterou momentálně prochází.

„Abychom dokázali uspokojit současné potřeby našich zákazníků, procházíme největší transformací v historii IKEA. V posledních letech jsme podnikli důležité strategické kroky pro budoucnost a jsme si plně vědomi, že se neobejde bez sehraného týmu zaměstnanců,“ uvedla Mounia El Hilali, generální ředitelka a manažerka pro oblast trvalé udržitelnosti IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

„Součástí vize IKEA vytvářet lepší život pro mnoho lidí je i závazek přejít do roku 2030 jen na obnovitelné a recyklovatelné materiály a splnit tak cíle v rámci strategie udržitelnosti IKEA Lidé a planeta,“ dodala.

IKEA chce v menších českých městech zavést speciální výdejny. V pražských pobočkách zavede výdejní boxy
Zdroj: mastrminda/Pixabay

Nové produkty vyrábí tak, aby bylo možné je dále využít a vdechnout jim nový život. Chce omezovat odpad a ten stávající chytře využívat. Vize je taková, aby zboží bylo možné upravovat, znovu využívat a dále prodávat – třeba přímo v bazaru, který IKEA provozuje.

On-line nakupování se bude společnost snažit postupně vylepšovat. Je to logický krok, podle serveru Aktualne.cz se on-line prodej zvyšuje. Za poslední rok došlo k nárůstu tržeb o 35,8 %, v e-shopu průměrný zákazník utratí více v kamenných prodejnách – průměrně cca 9 186 Kč.

Na své fyzické pobočky však nechce firma zanevřít. Hodlá nabídnout ještě lepší služby doručení a montáže. „Obchodní domy IKEA zůstávají i nadále důležitou součástí našeho podnikání, a tudíž i předmětem našich dalších investic. Obchodní dům je místo, kde se naši zákazníci mohou setkávat s odborníky IKEA a s jejich pomocí plánovat svoje bydlení a čerpat inspiraci. V minulém roce jsme do obchodních domů investovali více než 156 milionů Kč, v roce 2020 plánujeme investovat až 178 milionů Kč,” uzavřela Barberis.

Domů
Sdílet
Diskuse