Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 27. 5. 2020 svátek má Valdemar

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport - Slovensko
2
Ondřej Jarůšek
17. květen 2020, 11:42
Čas čtení: 4:21
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu

První část turnaje Oktagon Underground se povedla skvěle.

Ondřej Jarůšek
17. květen 2020, 11:42
Čas čtení: 4:21
Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Zdroj: Oktagon MMA
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Unikátní pravidla, tvrdí bojovníci a balík peněz. Máme za sebou první část projektu Oktagon Underground, ve kterém se potkávají bojovníci z různých světů bojových sportů. MMA zápasníky, thajboxery či boxery zavřela organizace Oktagon MMA do jedné klece, kde se porvali pod speciálními pravidly, která hrají do karet hlavně právě postojářům.

 

Dočkali jsme se celkem 12 atraktivních bitev, v nichž jako obvykle nebyla nouze o ostré výměny a několik nekompromisních ukončení. Pojď se s námi podívat, jak celá akce probíhala.

 

 

Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Zdroj: Oktagon MMA

Celý turnaj otevřel zápas Matěje Kozubovského, profesionálního mistra České republiky v K-1, a Jana Janky, který se do boje vracel po smolném roce. Loni totiž jen prohrával, sobotní boj tak pro něj byl velmi důležitý. Po vyrovnaných dvou kolech začala podle všeho Janku zrazovat fyzička, hodně sil totiž investoval do take-downů a z jeho vyčerpanosti nakonec těžil právě Jankův soupeř. Ve třetím kole trefil Kozubovský kolenem u pletiva Janku do hlavy, ten padl k zemi a na řadu přišlo počítání rozhodčího. Do 10 sekund se však Janka postavit nedokázal, Kozubovský se tak mohl radost z krásné výhry na KO.

 

Do druhého zápasu nastoupili David Hunanyan a Daniel Vítovec, kteří se postarali o další velmi ostrý zápas. Hned v prvním kole došlo k poranění nohy na straně Vítovce, který však ukázal velké bojové srdce a svého soupeře v posledním kole dokonce poslal do počítání. Navzdory dobrému výkonu Davida Hunayana nakonec všichni tři bodoví rozhodčí jako vítěze označili Daniela Vítovce, svěřence legendárního trenéra Petra Macháčka.

 

Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Zdroj: Oktagon MMA
NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 962 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 99.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Od nejtragičtějšího požáru v Praze uběhlo 25 let. Kvůli ledničce zabily agresivní plameny osm lidí a 34 se jich zraniloOd nejtragičtějšího požáru v Praze uběhlo 25 let. Kvůli ledničce zabily agresivní plameny osm lidí a 34 se jich zranilo
Říkali mu Lidská housenka a vystavovali jej v cirkuse. Princ Randian si i přes svůj hendikep dokázal v životě poraditŘíkali mu Lidská housenka a vystavovali jej v cirkuse. Princ Randian si i přes svůj hendikep dokázal v životě poradit
Žádné psychické problémy nemám a mrzí mě, že si to Habera myslí, tvrdí Timotej. Poznej finalisty SuperStar 2020 Žádné psychické problémy nemám a mrzí mě, že si to Habera myslí, tvrdí Timotej. Poznej finalisty SuperStar 2020
VÍCE

Ve třetím zápase síly poměřili Jan Pajtaš a Štěpán Guba. Druhý z jmenovaných do pyramidy do 70 kilogramů naskočil jako úplně poslední a na přípravu měl asi jen týden, což se nakonec odrazilo i na vážení, kde limit překročil o více než 2 kila. Pajtaš se zápasem i přesto souhlasil, výhru si však připsat nedokázal. Po třech kolech si zasloužené vítězství 3:0 na body odnesl Štěpán Guba, který tak postoupil v pyramidě dál.

 

Ve čtvrtém zápase prokázal jednoznačnou převahu mnohonásobný mistr v thajském boxu Matouš Kohout, který knockoutoval Michala Rybu ve druhém kole. Už v tom prvním však svého soupeře poslal dvakrát do počítání a k tomu si navíc připsal hned několik úspěšných take-downů. Kohout tak jasně potvrdil svoji pozici jednoho z favoritů celé pyramidy do 80 kilogramů a svoji cestu za balíkem peněz má skvěle nastartovanou.

 

Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Zdroj: Oktagon MMA

Pátá bitva turnaje byla tou, na kterou se UFC bojovník David Dvořák, který celou akci spolukomentoval, těšil nejvíce. Dvířka klece se totiž zavřela za Ladislavem Krištůfkem a Lukášem Chotěnovským, který právě s Dvořákem jezdí pravidelně na zápasy jako trenér. Přestože se zápas nejprve vyvíjel ve prospěch Chotěnovského, ve třetím kole se Krištůfek pustil do přestřelky a svého soupeře poslal k zemi. Při pádu si Chotěnovský obnovil zranění třísla a přestože se z prvního pádu stihl zotavit, Krištůfek svou práci hned nato dokonal a Lukášův trenér Patrik Kincl hodil do oktagonu ručník.

 

O další tvrdý zápas se postaral Pavel Salčák a Zdeněk Polívka. Hned první kolo přineslo počítání, když Salčák trefil svého soupeře skvěle načasovaným loktem na hlavu. Polívkovi se však podařil skvělý comeback, od začátku druhého kola začal diktovat tempo zápasu a neúprosný tlak nakonec vyústil v nádherné KO. Kdyby kolem byly tribuny diváků, praskaly by ve švech.

 

Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Zdroj: Oktagon MMA

Vysoce zkušený bojovník proti nováčkovi na scéně. V tomto duchu se nesl duel Luboš Lesák vs. Petr Tesař a fanoušci se dočkali víceméně jednostranného zápasu. Luboš Lesák zužitkoval své letité zkušenosti a svého soupeře ve druhém kole kockoutoval. Petr Tesař však prokázal poměrně velkou tvrdost, uznání si tak určitě zaslouží i on.

 

Matěj Hrkal vyřkl přání utkal se se svým jmenovcem Matějem Peňázem, což se mu taky splnilo. Jak se však ukázalo, ukousl si zřejmě příliš velké sousto. Peňáz totiž patří k postojářské elitě, zápasí po hlavičkou prestižní světové organizace Glory a svou pozici favorita jasně obhájil. V posledních sekundách prvního kola poslal soupeře do počítání a přestože se soupeř stihl postavit, podle rozhodčího již nebyl schopen pokračovat dál. Senzační dominantní výkon ze strany Peňáze.

 

Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Zdroj: Oktagon MMA

V devátém zápase se představili fanouškům Oktagonu dobře známý Jakub Bahník a Pavel Hvězda. V prvním kolem se Bahníkovi podařilo úspěšně provést dva take-downy a v kole druhém jeho tlak na soupeře vyústil hned ve tři počítání, což podle pravidel znamená konec. Pavel Hvězda byl sice s výsledkem nespokojený a chtěl pokračovat, postupujícím do čtvrtfinále pyramidy do 80 kilogramů se však stal skvěle připravený Jakub Bahník, který se příště utká s Matoušem Kohoutem.

 

Do desáté bitvy nastoupil zkušený Jakub Klauda a mladý, talentovaný bojovník David Dvořáček, který vzal zápas na poslední chvíli. Tento zápas ukončení před limitem nepřinesl, pro bodové rozhodčí se však jednalo o poměrně snadnou práci. Jakub Klauda si po celou dobu zápasu držel převahu, na kterou Dvořáček nedokázal najít vhodnou odpověď. Klauda tak slavil výhru 3:0 na body.

 

Zcela dominantní výkon předvedl i Leo Brichta, jeden z hlavních favoritů pyramidy do 80 kilogramů, v zápase s Pavlem Šachem. V prvním kole se Brichtovi podařily hned 4 úspěšné take-downy a jasnou převahu prokázal i dalších dvou kolech, v nichž nechyběly ani jeho pověstné high-kicky na hlavu. O výhře 3:0 na body pro Brichtu nemohlo být pochyb, srdnatý výkon však předvedl i Pavel Šach, který dokázal ustát obrovské rány.

 

Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Zdroj: Oktagon MMA

Pak už přišel čas na zlatý hřeb večera. Tím nebylo nic jiného než bitva Tomáše Le Syho s Tadeášem Růžičkou, mezi kterými to vřelo už na vážení. A vzájemná nevraživost se projevila hned od prvních sekund zápasu. Oba borci boj začali brutálním tempem a vyměnili si nespočet ostrých kombinací, načež Le Sy odcházel z prvního kola s tržnou ránou na čele. Ve druhém kole borci v tvrdých výměnách pokračovali, úspěšnější však byl Tadeáš Růžička, který značně vyčerpaného Le Syho nakonec poslal kolenem na bradu k zemi. Le Sy se sice pokusil vstát, nicméně rozhodčí zápas správně ukončil. Perfektní tečka na závěr za celým turnajem.

Za týden znovu 

Navzdory hackerskému útoku ze začátku vysílání se první turnaj Oktagon Underground povedl senzačně a diváci sledující celou akci přes PPV si dozajista přišli na své. Už za týden nás navíc čeká další akce, tentokrát na Slovensku, kde se mimo jiné představí Samuel „Pirát“ Krištofič, Denis Farkaš, Rony Paradeiser a další skvělí bojovníci. Akci můžeš sledovat na stránce Oktagon.tv. Oss!

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma),

 

 

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Oktagon MMANáhledový obrázek: Oktagon MMA Tagy: Oktagon mma, Oktagon Underground
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
3
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.