Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. března 2021 16:36
Čas čtení 8:08
Tereza Šnajdrová

Budoucnost hudebních festivalů je nejistá. Pořadatelů pěti velkých festivalů jsme se zeptali, jak to vidí s letošním létem

Budoucnost hudebních festivalů je nejistá. Pořadatelů pěti velkých festivalů jsme se zeptali, jak to vidí s letošním létem
Zdroj: TASR/DUNA/MTI/Zoltán Balogh
HUDBA FESTIVALY HUDBA KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Na to, jak bude vypadat letošní léto, jsme se zeptali pěti velkých hudebních festivalů.

Hudební festivaly neodmyslitelně patří k letním radovánkám a již minulý rok byli jejich návštěvníci o možnost upustit páru pod širým nebem ochuzeni. Ač jsme všichni doufali, že v létě 2021 nás o festivaly už nikdo neošidí, kvůli pandemii koronaviru, která stále sužuje celý svět, zatím není nic jisté. Na to, jak to vypadá s přípravami na letní fesťáky, jsme se zeptali pořadatelů Colours of Ostrava, Beats for Love, Rock for People, Pop Messe a Let It Rollu.

Doporučeno
Tato opatření se mění od dnešního dne. V lockdownu zůstáváme Tato opatření se mění od dnešního dne. V lockdownu zůstáváme 22. března 2021 11:04

Colours of Ostrava láká na Twenty one Pilots, The Kilers nebo třeba Martina Garrixe

Stále počítáte s tím, že se tento rok váš festival uskuteční?

Je nám jasné, že současná situace s koronavirovou pandemií vůbec nevypadá dobře, ale ‚naděje umírá poslední.‘ Pořád ještě věříme a doufáme, takže přípravy v rozumné – hospodárné – míře stále probíhají.

Máte stanovaný deadline, do kdy rozhodnete o jeho přesunutí v případě, že vláda konání hromadných akcí nepovolí?

Zatím žádné vládní opatření, systém PES či jakýkoliv výhled nespecifikuje, zda a případně za jakých podmínek bude možné v létě pořádat festivaly a velké kulturní akce. Naše rozhodnutí o případném přesunu se tedy buď bude řídit právě opatřeními vlády, pokud přijdou, nebo našimi organizačními deadliny. Ty vycházejí z toho, že festival v nejvyšší kvalitě a našeho rozsahu není možné uspořádat za měsíc či dva, ale je potřeba daleko více času.


Nehrozí, že kvůli omezenému cestování dojde k razantním změnám ve vašem line-upu?

V tuto chvíli máme celý zahraniční line-up včetně hlavních hvězd potvrzený. Kapely jsou nažhavené na živé hraní (stejně jako my a fanoušci), takže společně uděláme vše pro to, aby mohly přijet. Samozřejmě základem je, aby se akce našeho rozsahu mohly konat. A jaká bude situace v létě ohledně cestování? Věříme nejen my, že cestování bude možné. Ale nemáme křišťálovou kouli, vše závisí na situaci u nás i ve světě.


Počítáte i s variantou, že by festival mohl být uskutečněn za přísných hygienických podmínek? Jak by taková opatření mohla vypadat?

Je jasné, že se my jako kulturní akce, ani celá společnost, nevrátíme do situace před koronavirem. Tato zkušenost a z ní vyplývající dlouhodobá opatření, hygienické postupy apod. s námi již zůstanou jako ‚nový normál.‘ Takže určitě počítáme s tím, že festival budeme pořádat v souladu s celospolečenskými hygienickými opatřenímí a v nejvyšším standardu, aby se u nás návštěvníci, kapely i pracující cítili bezpečně. Co konkrétně to bude, uvidíme. Na české i evropské úrovni probíhá intenzivně příprava konkrétních opatření, která by pořádání umožnila. Ale vše samozřejmě závisí především na celkové situaci (nejen) v naší zemi, jak se bude pandemie koronaviru i opatření proti ní (očkování, testování) vyvíjet.

Je možné, aby podmínkou pro účast na festivalu bylo očkování, na které se pravděpodobně mnoho vašich fanoušků kvůli věkové hranici nedostane?

Podmínkou pro účast bude to, co zajistí bezpečnost všech návštěvníků a co zároveň ze strany vlády umožní konání naší akce. Uvidíme, co to bude - zda očkování, testování apod. Určitě to ale nesmí být něco, na co část držitelů vstupenek nebude moci bez vlastní viny dosáhnout. Ta podmínka musí být dostupná všem.

Doporučeno
Anketa: Hasič, doktor, řidič tramvaje nebo fotbalista. Zeptali jsme se Čechů, jak jim rok s koronavirem změnil život Anketa: Hasič, doktor, řidič tramvaje nebo fotbalista. Zeptali jsme se Čechů, jak jim rok s koronavirem změnil život 17. března 2021 10:50

Na Rock for People tě rozhýbou Green Day, Machine Gun Kelly i PSH

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 96258 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS
Domů
Sdílet
Diskuse