Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. ledna 2022 v 10:00
Čas čtení 6:49
Vojtěch Vanda

Toto je 12 nadějných českých rapových interpretů, kteří byli v roce 2021 nejvíc fresh

Toto je 12 nadějných českých rapových interpretů, kteří byli v roce 2021 nejvíc fresh
Zdroj: se svolením Esposita / se svolením Arlety / se svolením Whtevra
HUDBA ČESKO ČESKÝ RAP FRESH RAP
Uložit Uložené

První rok seriálu FRESH RAP je za námi, a tak je čas, abychom si jej celý zrekapitulovali.

Finišujeme rok 2021 a musíme říct, že nám přinesl spoustu nového. Jsme opravdu rádi, že ačkoliv byla naše kultura znovu škrcena nutnými koronavirovými opatřeními, tato přestávka dala vykvést rapovému talentu, jenž jsme pro tebe posbírali pod jednu střechu.

Měsíční seriál FRESH RAP slaví první rok své existence tím, že ti přináší seznam 12 nejvíc fresh začínajících interpretů z Česka, kteří byli ochotni se s tebou podělit o své první hudební kroky a zákulisní příběhy. Následující článek ti všechny připomene, což je samozřejmě ideální příležitost si je všechny znovu přečíst.

Doporučeno
Arleta: Stavím se vůči stigmatům a zkostnatělým postojům, které mají negativní dopady na společnost Arleta: Stavím se vůči stigmatům a zkostnatělým postojům, které mají negativní dopady na společnost 29. prosince 2021 v 7:00

Totally Nothin

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FORLIFE | Totally Nothin 🦋 (@totally_nothin)

Reprezentantem prvního dílu se stal táborský rodák František Thiel alias Totally Nothin, s nímž jsme ještě v rámci rozhovoru probrali jeho rapové začátky. 

Totally od té doby vyrostl v opravdu zajímavého interpreta, jehož rapová cesta je momentálně nejvýraznější ze všech letošních účastníků našeho seriálu. Vyznavač alternativního emo-rapu, jenž je svěřencem nahrávací společnosti Supraphon, již spolupracuje s těmi nejznámějšími jmény (například Dorian, Grey256, Sensey, Psycho Rhyme), vyšla mu alba Mami, podívej a MMIS a začínají si jej všímat i přední česká hudební média. 

fresh rap totally nothin

Wesome

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Wesome (@wesome.off)

Pražský interpret Wesome nám poskytl rozhovor hned jako druhý v pořadí. Tehdy nás zarazila skutečnost, že jako interpret s milionovými poslechy na Spotify zůstává stále v pozadí. Jakub Maršál, jak zní jeho jméno, nám vysvětlil, že jej do uší českých rapových fanoušků dostala doporučení na TikToku a na YouTube, přičemž vyjádřil nejistotu v dalším masivním pokračování jeho kariéry, co se čísel týče.

Doporučeno
Do Prahy přijela devadesátková pouť. Přivezli ji Black Eyed Peas (Reportáž) Do Prahy přijela devadesátková pouť. Přivezli ji Black Eyed Peas (Reportáž) 11. července 2024 v 13:00

Dnes ale můžeme s jistotou říct, že jeho kariéra není postavena na jednom tracku. Během roku 2021 vydal album Love Letter, které i přes absenci velkých jmen na hostovačkách dosahuje statisíců poslechů. Věrná fanbase, o níž měl pochyby, nyní sleduje každý jeho krok, takže věříme, že jeho kariéra ještě poroste.

fresh rap wesome

True Gabe

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený 𝙏𝙧𝙪𝙚 𝙂𝙖𝙗𝙚 (@true_gabe)

Časem ale přišla změna. Abychom udělali zážitek z příběhu interpretů autentičtějším, začali jsme opravdu vytvářet jejich příběh. Z provedených rozhovorů jsme začali tvořit opravdovou story, což si jako první vyzkoušel Vojtěch Vašek alias True Gabe. Rezidenta z Rožnova pod Radhoštěm jsme oslovili zrovna v době, kdy podepisoval spolupráci se společností Universal Music.

A stejně jako v minulých případech jsme i zde viděli jen rozkvět. Společně s producenty DJ Kadrem a rainerem se rozletěli do všech světových stran, začali definovat svůj vlastní podžánr rapové muziky mísící elektronické prvky a house a dali vzniknout albu (Gabe s rainerem), jež nese název Vulture Cutlure. Jejich videoklipy opustily kanál MOONRISE a začaly vycházet na kanále MAYDAY MUSIC, který má co do činění s dalším hostem FRESH RAPu.

fresh rap true gabe

AMK

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený AMK (@mayday_amk)

Aniž bychom to plánovali, hned vzápětí jsme se domluvili s interpretem, jenž se stal True Gabovým kolegou. Lounský Alex Mikulecký, jenž si říká AMK, byl totiž minimálně stejně zajímavý jako rapeři předtím. Dokonce tak moc, že i on prakticky ve stejném časovém období dostal nabídku od Universal Music. Jeho kanál MAYDAY MUSIC, na němž vydával tracky i kupříkladu Grey256, se nakonec stal domácí stanicí obou raperů.

Doporučeno
„Nikdy jsem nic takového neviděl.“ Čtyři muži hromadně znásilnili varana. Pak ho zabili, uvařili a snědli „Nikdy jsem nic takového neviděl.“ Čtyři muži hromadně znásilnili varana. Pak ho zabili, uvařili a snědli 7. července 2024 v 16:00

I AMK dostal po naší spolupráci možnost vydat svou debutovou desku, kterou pojmenoval 11 Scars. Na 11 tracích společně s Gabem a Greyem vypráví o svých životních trablech a zkušenostech podobně, jako to dělal před ní. A stejně jako tehdy se mu velice slušně daří. 

fresh rap amk
Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse