Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. května 2022 7:00
Čas čtení 6:08
Tereza Šnajdrová

Addison Rae: Toto je čtvrtá nejpopulárnější tiktokerka světa

Addison Rae: Toto je čtvrtá nejpopulárnější tiktokerka světa
Zdroj: Flickr/Topi Vainikainen/volně k použití
OSOBNOSTI TIKTOK
Uložit Uložené

Addison Rae si založila TikTok v roce 2019 a jen po pár měsících se její život otočil o 180 stupňů. Jmění mladé tiktokerky je dnes odhadováno na 15 milionů dolarů, její sláva stále roste, ale přesto se najdou tací, kteří jí úspěch nepřejí.

TikTok je na vzestupu již několik let a tvůrci, kteří jsou na něm úspěšní, vydělávají peníze, o kterých se jim nikdy předtím ani nesnilo. Čtvrtou nejúspěšnější tiktokerkou světa je Addison Rae, která se proslavila prostými tanečky, což jí někteří stále nedokáží odpustit. Mladá tiktokerka, která v minulosti čelila i obvinění z rasismu, si však z nenávistných komentářů nic nedělá a žije svůj vysněný život. Toto je Addison Rae, úspěšná influencerka, zpěvačka a herečka, kterou někteří milují a jiní nenávidí.

Doporučeno
Zlomil srdce Charli D’Amelio a za sponzorované příspěvky si účtuje 3 miliony korun. Kdo je tiktoker Lil Huddy? Zlomil srdce Charli D’Amelio a za sponzorované příspěvky si účtuje 3 miliony korun. Kdo je tiktoker Lil Huddy? 3. listopadu 2021 7:00

„Addison Rae natáčí jenom hloupé tanečky,“ zní z veřejnosti. Tiktokerku přesto sleduje 87,5 milionů lidí a její jmění je odhadováno na 15 milionů dolarů

Addison Rae se narodila 6. října 2000 v Lafayette v Louisianě a již jako malá si přála být slavnou. V šesti letech se proto začala věnovat tanci, což jí vydrželo až do doby, než nastoupila na vysokou školu, kde studovala sportovní vysílání. Tehdy však mladá teenagerka objevila TikTok a díky svým propracovaným tanečním videím a milému vystupování si takřka ihned získala statisíce fanoušků.

 
Mimochodem TikToku propadli také její rodiče, matka Sheri má přes 13,9 milionů sledujících a otec Monty 5,4 milionů sledujících.
 
Addison se s přívalem nových fanoušků, kdy její popularita rostla doslova raketovým tempem, rozhodla studium přerušit a odstěhovala se do Los Angeles, kde se v prosinci roku 2019 stala součástí populárního Hype Housu. „Několik lidí mě oslovilo, abych se přestěhovala do Los Angeles a já jsem si říkala, že to musím udělat, že se musím odstěhovat. Moji rodiče mě v tom plně podporovali,“ vzpomínala Addison v rozhovoru pro časopis Elle.


Působení v Hype Housu, kde byli také například Lil Huddy nebo Charli D‘Amelio, jí v kariéře velmi pomohlo a mladá tiktokerka usoudila, že je na čase pokořit další metu. V roce 2020 podepsala smlouvu s talentovou agenturou WME a stala se full-time influencerkou. „Pamatuji si, že se tehdy mnohé změnilo. Věděla jsem, že to chci brát vážně a rozšířila jsem se i na další platformy. Začala jsem nahrávat videa na YouTube a aktivně jsem se věnovala Instagramu,“ řekla Rae v rozhovoru pro Business Insider.
 

Addison Rae se nyní pyšní 13,9 miliony sledujících a 5,7 biliony lajků na TikToku, což z ní dělá čtvrtou nejsledovanější osobnost na platformě. Na Instagramu ji sleduje přes 40,4 milionů lidí a její jmění je odhadováno na 15 milionů dolarů (tedy 349,4 milionu korun). Mladé tiktokerce se tak splnil sen, stala se slavnou a zná jí takřka celý svět. Mnozí ji však kritizují, že „svou slávu vybudovala na hloupých tanečcích a společnosti reálně nic nepředává“, ale neměl by každý dělat to, co má rád a co ho baví?

Doporučeno
Jak si vydělávají Češi na TikToku? Rozebrali jsme platební systém jedné z největších sociálních sítí Jak si vydělávají Češi na TikToku? Rozebrali jsme platební systém jedné z největších sociálních sítí 5. května 2022 7:00

Přátelství s Kardashiankami a život v záři reflektorů. Addison Rae však neustále čelí kritice, sledován je každý její krok

Influencerka se během dvou let dostala na výsluní. Stala se z ní celebrita, je zvána do nejrůznějších talk shows, na důležité akce a díky své slávě se spřátelila také s rodinou Kardashian.

 
Syn Kourtney Kardashian Mason je totiž Addisoniným velkým fanouškem a tiktokerka ho chtěla potěšit tím, že s ním natočí taneční video. Natáčení se samozřejmě účastnila i Kourtney, slovo dalo slovo a o pár měsíců později Addison večeřela v jejím domě, trávila čas s celou rodinou Kardashian a vyrazila s ní i na společnou dovolenou. „Moje královny,“ obdivují lidé přátelství na sociálních sítích. Jiní však tiktokerce nepřejí ani to a neustále jí připomínají, že jedno přátelství z ní hvězdu nedělá a měla by se vrátit nohama na zem…

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ☆ (@addisonraee)


Jak se zdá, Addison žije život, o kterém se jí ještě před pěti lety ani nesnilo. K tiktokerce se začaly hlásit také velké světové značky, které zatoužily po spoluprací s ní, a její tvář tak můžeš vidět v reklamních kampaních společností Reebok, L'Oréal nebo Hollister a American Eagle. V jejím životě však není vše jen růžové. Zdá se, že veřejnost čeká, až úspěšná tiktokerka udělá chybu, a už párkrát hrozilo, že bude „cancelled“. Jak se někdy říká, sláva se neodpouští a pro Addison to platí dvojnásob.
 
V roce 2021 byla influencerka pozvána do The Tonight Show Jimmyho Fallona, kde si spolu s moderátorem zatančila osm virálních tanců z TikToku. Na Addison Rae se ihned strhla vlna kritiky, že ve vysílání nepřipsala zásluhu původním tvůrcům těchto tanců, a dokonce byla obviněna z toho, že tak učinila z rasistického důvodu, neboť většina choreografií pocházela od Afroameričanů.

Doporučeno
Čarování ovládlo TikTok: česká „witchtokerka“ radí, jak se spojit s Luciferem, temnou magii prý použila jen jednou Čarování ovládlo TikTok: česká „witchtokerka“ radí, jak se spojit s Luciferem, temnou magii prý použila jen jednou 23. října 2023 6:00

„Domnívám se, že všichni tvůrci byli vypsáni pod videem na YouTube. Připsat jim zásluhy by během show bylo velmi těžké. Všichni vědí, že je miluji a podporuji je. Doufám, že se jednoho dne všichni sejdeme a zatančíme si spolu,“ uvedla Addison na svou obranu.
 
To ostatně nebylo poprvé, co tiktokerka čelila obvinění z rasismu. V roce 2020 si lidé na Twitteru stěžovali na to, že Addison používá o pár odstínů tmavší make-up než je její pleť, a byla nařknuta z blackfishingu, tedy z toho, že se snaží prezentovat jako černoška. Z blackfishingu byly mimo jiné obviněny i další celebrity, například Ariana Grande či již zmíněné Kardashianky. Celá kauza pak vyšuměla a nikdo se tenkrát omlouvat nemusel.
 
Veřejnost napjatě sleduje každý Addisonin krok a čeká, až ji bude moci zrušit. Během pandemie koronaviru přišla influencerka na natáčení dalšího dílu Fallonovy show se skleněným obličejovým štítem a ihned byla obviněna z toho, že se dostatečně nechrání před koronavirem. V červenci 2021 zase navštívila zápas UFC, kde se pozdravila s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem a opět byl oheň na střeše, neboť se někteří domnívali, že jej podporuje.

Oblíbená influencerka bojuje s předsudky. Odsuzují ji nejen lidé, ale také vlivná média

Addison Rae prostě stále někteří považují za naivní „hloupou“ holčičku a snaží se ji nachytat na každé maličkosti. Influencerka se v tom však již naučila chodit a uštěpačné poznámky si nebere k srdci. Přesto však existují komentáře, které jí dokáží ublížit.

 
Velký poprask koncem roku 2021 způsobilo video, jež Addison přidala na své sociální sítě a na kterém je se svým novým přítelem. „To byl tvůj cíl, najít toho nejhnusnějšího kluka na světě a udělat s ním video?“ psali jí lidé v komentářích. „Ew, přestávám tě sledovat. Kámo, vypadá jako bezdomovec,“ přidávali se další. Takové komentáře by zasáhly každého z nás. Jako by snad nebylo jedno, jak kdo vypadá, a neexistovaly by důležitější věci, například to, zda si spolu dvojice rozumí.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ☆ (@addisonraee)


 
Čelisti mnohým pak spadly ve chvíli, kdy jeden z uživatelů odhalil identitu onoho muže. Je jím Omer Fedi, dvaadvacetiletý izraelský producent a skladatel, který napsal oblíbené hity jako Mood od 24kGoldn, Montero od Lil Nas X nebo píseň Stay, kterou napsal pro Justina Biebera a Kida Laroie. Magazín XXL o něm dokonce napsal, že je nejlepším hip hopovým producentem roku 2020. Paradoxem je, že urážlivé komentáře psali stejní uživatelé, kteří na tyto skladby natáčeli tiktoky, takže joke's on you?
 
Další podobná aféra přišla v březnu tohoto roku, kdy se Addison zúčastnila populární afterparty časopisu Vanity Fair, kde ji vyzpovídaly i tamní moderátorky. Z videa z rozhovoru se pak na TikToku stal virál, neboť reportérky Vanity Fair byly velmi arogantní, ironické, neuctivé a bylo na nich znát, že je small talk se čtvrtou nejúspěšnější influencerkou nudí a obtěžuje. Chápeme, že někteří influencerství neuznávají, ale všichni bychom se k sobě měli chovat s respektem, bez ohledu na to, co děláme.

Addison Rae není jenom tiktokerka, ale také herečka, zpěvačka a podnikatelka. Objeví se ve třetí sérii populárního seriálu Euphoria?

Addison není pouze úspěšnou tiktokerkou a influencerkou, ale také herečkou, zpěvačkou a podnikatelkou. V roce 2021 si zahrála hlavní roli ve filmu Takový normální kluk, který má být remakem teenagerské klasiky Taková normální holka. Snímek má na ČSFD pouhých 47 % a ani tentokrát nenechali lidé na Addison nit suchou. Tiktokerka podle nich neumí hrát, raději by měla dál tančit u sebe v pokojíčku a neměla by se plést do věcí, kterým nerozumí.

Doporučeno
KVÍZ: Muži na TikToku pořád myslí na Římskou říši. Co o ní ale víš ty? KVÍZ: Muži na TikToku pořád myslí na Římskou říši. Co o ní ale víš ty? 15. října 2023 8:30

V posledních dnech se také množí spekulace, že by si Addison Rae měla zahrát ve třetí sérii oblíbeného seriálu Euphoria. Na Instagramu totiž sdílela snímek, který se nese v duchu Euphorie a mnozí se ihned začali ptát: „Bude v další sérii?“ Tiktokerka však mlží a na sociálních sítích zatím sdílí další nápovědy, kdy lidem například připomíná, ať se na seriál nezapomenou podívat. Na odpověď, zda se hvězda v seriálu opravdu objeví, si však budeme muset ještě počkat. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ☆ (@addisonraee)

 
Podobně se o ní veřejnost vyjadřovala i poté, co se Addison vrhla do světa hudby. Na svém kontě má zatím pouze jednu píseň s názvem Obsessed, která si na Spotify vysloužila téměř 36 milionů poslechů. Na YouTube pak její videoklip zhlédlo 25 milionů lidí a její kritici uznali, že skladba není zas tak špatná. „Upřímně, není to zas tak špatné, je tam auto-tune, dobrá choreografie a fajn text,“ píší jí lidé v komentářích.


Kromě herectví a zpěvu se Addison nově věnuje také kosmetice. Před pár měsíci spatřila světlo světa její značka ITEM Beauty, v jejímž sortimentu najdeš lesky, rtěnky, tvářenky, tužky na obočí, skincare a brzy bychom se měli dočkat i nových parfémů. Na těch tiktokerka v současné chvíli pracuje v Paříži.
 
Život teprve jednadvacetileté tiktokerky je plný vzestupů, pádů, kritiky a úspěchu a my jsme zvědaví, čím nás v budoucnu překvapí.

Domů
Sdílet
Diskuse