Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
7. června 2022 18:49
Čas čtení 0:46
Ilona Hobzová

VIDEO: Muž sprostě nadával a vyhrožoval Hayatu Okamurovi. Obsahem vulgární nahrávky se zabývá policie

VIDEO: Muž sprostě nadával a vyhrožoval Hayatu Okamurovi. Obsahem vulgární nahrávky se zabývá policie
Zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK/Štěrba Martin
NEWS POLICIE ČR ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Člověkem, který urážel lidoveckého poslance, byl Pavel Zítko.

Poslanec Hayato Okamura (KDU-ČSL) se během páteční protivládní demonstrace rozhodl s jejími účastníky diskutovat. Místo toho se dočkal sprostého urážení a vyhrožování ze strany jednoho z demonstrantů, který situaci sám živě vysílal. Policie nyní potvrdila, že obsah nahrávky vyhodnocuje.

Doporučeno
Andrej Babiš půjde v září k soudu Andrej Babiš půjde v září k soudu 7. června 2022 12:28

Sprosté nadávky a vyhrožování

Hayato Okamura se vydal mezi demonstranty, kteří protestovali před budovou Poslanecké sněmovny. Ke slovu se ale přes výkřiky přítomných téměř nedostal. Celou událost natočil jeden z demonstrantů Pavel Zítko. Muž, který v loňském roce živě vysílal i protesty přímo před bydlištěm šéfa České lékařské komory Milana Kubka nebo imunologa Václava Hořejšího.

Sociálními sítěmi se začala šířit zejména ta část vysílání, na které Zítko poslanci sprostě nadává. „Netlem se na mě jako p*ča, nebo ti ji fláknu. Čumíte jako k*etén, v*le. Ať dobrovolně vypadne, nebo se mně splašej kladiva, v*ole,“ adresuje Zítko nadávky a výhružky Okamurovi. Nereaguje ani na ostatní demonstranty, kteří se ho pokoušeli mírnit. „Adolf Hitler vytetovanej, hákový kříže, to se Hayatovi líbí,“ pokračoval. 

V úterý policie na Twitteru potvrdila, že nahrávkou se zabývají kriminalisté Úřadu služby kriminální policie a vyhodnocují její obsah a další dostupné informace. „Podle výsledku bude věc postoupena věcně a místně příslušné součásti PČR k dalšímu opatření,“ dodala.

Domů
Sdílet
Diskuse