Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
15. června 2022 17:45
Čas čtení 1:20
Tereza Patočková

Policie prověřuje chování strážníka při legitimaci redaktora ČT. Jeho postup nebyl příliš diplomatický, uznává

Policie prověřuje chování strážníka při legitimaci redaktora ČT. Jeho postup nebyl příliš diplomatický, uznává
Zdroj: Policie ČR
NEWS POLICIE ČR ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Ředitel ochranné služby Jiří Komorous nechal celou záležitost prošetřit oddělením vnitřní kontroly.

Policie začala prověřovat postup svých zaměstnanců při legitimaci redaktora České televize Jiřího Hynka, který minulý týden natáčel v pražské Bubenči reportáž o vilách ve vlastnictví Ruské federace. Dle policie nebylo chování jejich policisty příliš diplomatické, a celou věcí se tak zabývá oddělení vnitřní kontroly. Informují o tom Novinky.

Redaktor České televize Jiří Hynek minulý pátek natáčel reportáž věnující se tématu Ruskem vlastněných budov v ulici Na Zátorce v pražské Bubenči. Zmiňovala například vily pronajímané firmám Zdeňka Zbytka, bývalého vysokého armádního velitele a jednoho ze zakladatelů Strany práv občanů – zemanovců.


„Natáčeli jsme u dvou vil, přijelo tam nejdřív první policejní auto, ze kterého vystoupil policista a ptal se mě, co tam natáčíme. Já jsem mu říkal, že jsme z České televize a že mu nebudu říkat obsah toho, co natáčíme, protože si myslím, že na to nemají nárok se ptát,“ řekl Právu redaktor ČT Jiří Hynek.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Podle Hynka policista nakonec uznal, že je vše v pořádku, a v natáčení se proto pokračovalo. „Poté ale za námi přiběhli dva rozzuření policisté, kteří chtěli, ať se okamžitě legitimujeme,“ popsal.

„Zákonný důvod kontroly je zde zcela nepochybně dán. Místo patří k nejexponovanějším rezidenčním oblastem, kde se nachází celá řada chráněných objektů,“ sdělila serveru Právo mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Pod ochranou se tu mohou vyskytovat i jiné vytipované objekty, které mají zvýšený dohled, například z důvodu bezpečnostního rizika.


Policisté podle Rendlové monitorují pohyb osob a dění ve všech ulicích, které přiléhají k chráněným objektům. Není rozhodující, v jaké vzdálenosti se lidé od chráněného objektu pohybují. Samotná kontrola ale podle prezidia neproběhla v souladu se standardním postupem. 


Ředitel ochranné služby Jiří Komorous z tohoto důvodu nechal celou záležitost prošetřit oddělením vnitřní kontroly. Podle závěrů kontroly budou případně přijata další opatření. „Její (legitimace) provedení se podle toho, co bylo zveřejněno, nejeví jako takticky správné a uznáváme, že chování policisty nebylo příliš diplomatické,“ konstatovala k věci Rendlová.

Domů
Sdílet
Diskuse