Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
21. září 2022 10:30
Čas čtení 0:56
Ondřej Jarůšek

FBI vyšetřuje údajného hackera, který ukradl videa z GTA VI. Napadnout měl i Uber

FBI vyšetřuje údajného hackera, který ukradl videa z GTA VI. Napadnout měl i Uber
Zdroj: Rockstar Games/Take-Two/propagační materiál/volně k užití
TECH GTA VI NOVÉ HRY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA) ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Údajný hacker, který měl stát za únikem videí ze hry GTA VI, se měl podílet i na útoku na společnost Uber. Ta oznámila, že na případu spolupracuje i s FBI.

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se zabývá případem údajného hackera, který měl ukrást soubory z vývoje hry GTA VI a jen krátce předtím se měl podílet na hacknutí aplikace Uber. Informoval o tom server Eurogamer s odkazem na zmíněnou dopravní společnost, která se o situaci vyjádřila na svém blogu.

Neznámý hacker se do systému Uberu naboural minulý týden a od společnosti požadoval více peněz pro její řidiče. „Objevují se zprávy, že stejný pachatel stál i za útokem na videoherní společnost Rockstar Games. V této souvislosti úzce spolupracujeme s FBI a ministerstvem spravedlnosti a budeme jim v jejich snahách plně nápomocní,“ uvedl Uber.

Doporučeno
Rockstar Games reaguje na obří únik GTA VI: Jsme extrémně zklamaní Rockstar Games reaguje na obří únik GTA VI: Jsme extrémně zklamaní 20. září 2022 10:16

Podle Uberu je pachatel součástí hackerské skupiny nazývané Lapsus$, která zejména za poslední rok zvýšila svou aktivitu. Stát měla i za útoky na technologické firmy jako Microsoft, Samsung nebo Nvidia, dodává Eurogamer. Jak informovala stanice BBC, v březnu byl ze zapojení do hackerské skupiny Lapsus$ obviněn 16letý mladík z Oxfordu.

gta v
Zdroj: Rockstar Games/Take-Two/propagační materiál/volně k užití

K masivnímu úniku zhruba 90 videí a screenshotů z Grand Theft Auto VI, jedné z nejočekávanějších her současnosti, došlo v neděli. Podle serveru PC Gamer se soubory objevily na fóru věnovaném sérii GTA, kde je zveřejnil uživatel s přezdívkou „teapotuberhacker“. Odtud se pak videa rozšířila na YouTube, Twitter, Reddit a další stránky.

Doporučeno
Vybrali jsme 15 nejlepších českých her. Kterou máš nejradši? Vybrali jsme 15 nejlepších českých her. Kterou máš nejradši? 6. září 2022 6:00

Studio Rockstar Games potvrdilo, že záběry skutečně pochází z připravovaného pokračování série GTA. Ve veřejném prohlášení tvůrci napsali, že jsou ze vzniklé situace „extrémně zklamaní“, vývoj však má dál pokračovat podle plánu.

Domů
Sdílet
Diskuse