Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. srpna 2023 v 11:00
Čas čtení 3:09
Tímea Krauszová

Nejlepší šampony a kondicionéry na přirozené kudrny. Expertka ti poradí, jak dostaneš nepoddajné vlasy navždy pod kontrolu

Nejlepší šampony a kondicionéry na přirozené kudrny. Expertka ti poradí, jak dostaneš nepoddajné vlasy navždy pod kontrolu
Zdroj: Unsplash/Taisiia Stupak
MÓDA KOSMETIKA A PÉČE O KŮŽI PÉČE O VLASY STYLING VLASŮ
Uložit Uložené

Všechny produkty v článku jsou vhodné pro vlnité, kudrnaté i afro vlasy. Potřeby vlasů jsou však individuální, na míru správnou péči ti poradí ve tvém kadeřnickém salonu.

Zapomeň na rozcuchané hnízdo či mdlé vlasy bez objemu. Sesbírali jsme nejlepší produkty dostupné na českém a slovenském trhu na vlnité a kudrnaté vlasy.

Získáš díky nim zdravou pokožku hlavy, lesklé a pěkně tvarované vlny, a pokud dodržíš i tipy na doplňkovou péči, můžeš se s rozcuchaným hnízdem nadobro rozloučit. Vlny ti vydrží několik dní a budou také příjemné na dotek. O tom, jak o vlnité nebo kudrnaté vlasy pečovat, jsme mluvili s kadeřnicí, která se specializuje na tento typ vlasů a na Instagramu je známá jako Agi z Kanady

Byznys s krásou rozebíráme kriticky, nezaujatě, oslovujeme při tom odborníky s cílem vyvracet největší mýty a přinášet ověřené informace. Pokud tě takový obsah baví, sleduj tuto sekci článků a žádný ti neuteče. 

Šampony na vlny a kudrny

Existuje mnoho způsobů, jak si vlasy vyčistit, záleží jen na tom, kterou „kudrnatou metodu“ chceš dodržovat. Nejznámější jsou CGM (curly girl method) a LOC (liquid-oil-cream method, tedy vrstvení tří druhů produktů přes sebe).

„Vlnitý“ slovník:
– Pre-wash: Jedná se o techniku, při které se před mytím vlasů použijí výživné oleje na pokožce hlavy. Podle kadeřnice Agi je to ztráta času, umytí nečistot půjde přes vrstvu oleje hůř a k pokožce se nedostanou vyživující látky z tvých dalších produktů.
– Co-wash: Název je ze spojení slov conditioner (kondicionér) a wash (mytí). Preferuje se v metodě CGM, která striktně zakazuje šampony na bázi sulfátů. Co-wash je jemnější čistič vlasů, který ovšem podle Agi nechává vlasy mastnější a těžší. Říká, že je lepší mít jemný šampon s čisticími látkami, které vlasům a kůži neublíží, a hloubkově čisticí, klidně sulfátový šampon.
– Hloubkově čisticí šampon: Šampon obvykle na bázi sulfátů a jiných surfaktantů, který tě zbaví nahromaděných vlasových produktů a jiných nečistot.

V galerii níže najdeš tip na jeden hloubkově čisticí šampon.

Vlasy si můžeš rozčesat před umytím nebo během něho, je to na tobě. Pokud si však vlasy rozčesáváš ještě mokré, nedělej to „naprázdno“. Využij kondicionér či masku a díky jejich klouzavosti si je nepoškodíš. Využít můžeš kartáč se štětinami nebo hřeben s širokými zuby.

Doporučeno
Vyzkoušely jsme novou tekutou tvářenku, která trenduje na TikToku. Vyplatí se ji koupit? Vyzkoušely jsme novou tekutou tvářenku, která trenduje na TikToku. Vyplatí se ji koupit? 19. července 2024 v 9:30

Důležité je vysušit si vlasy zcela dosucha, jen tak si zajistíš zdravou pokožku. Pro pěkně tvarované vlny využij difuzor, který je příliš nerozfouká. Jako šampon si můžeš vybrat kterýkoliv z galerie níže.

vlasová kozmetikavlasová kozmetikašampónkefa na vlasy
Zobrazit galerii
(4)

Kondicionéry, masky a nesmývatelné kondicionéry

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse